Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Hermoptizi Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Hermoptizi, Hermoptizi nedir, Hermoptizi hakkında bilgiler, Hermoptizi özellikleri, Hermoptizi belirtileri, Hermoptizi nedenleri, Hermoptizi tedavisi, Hermoptizi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Hermoptizi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Hermoptizi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Hermoptizi Nedir ? Hermoptizi nelerdir ?, Hermoptizi belirtileri nelerdir ? Hermoptizi tedavisi nedir ? Hermoptizi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Hermoptizi

Hermoptizi Nedir ?

Tıp dilinde hemoptizi olarak adlandırılan kanlı öksürük veya kan tükürme, öksürme sırasında solunum yolundan kan gelmesidir. Hemoptizi, tek başına bir hastalık değildir. Birçok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilen hemoptizi, bazı akciğer hastalıklarından da kaynaklanabilir. Öksürük veya tükürük ile birlikte görülen kan parlak kırmızı, pembe, köpüklü veya balgamla karışık olabilir. Hemoptizi ile hematemezi birbirine karıştırmamak gerekir. Hemoptizi, az önce de açıkladığımız üzere kanın solunum yollarından gelmesidir. Ancak ağızdan kusma yoluyla kan geliyorsa, bu durum hematemez olarak adlandırılır. Kısacası hematemez, bulantı ve kusma ile meydana gelirken; hemotizi öksürük yoluyla meydana gelir. Hematemezde kan mideden gelir ve kahve telvesi görünümündedir. Hemoptizide ise kanın rengi kırmızıdır.

Hermoptizi Vücutta Nasıl Görünür ?

Hermoptizi

Hermoptizi

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap