Anasayfa » KİM KİMDİR » Hıncal Uluç Neden Öldü, Hıncal Uluç Kimdir?

Hıncal Uluç Neden Öldü, Hıncal Uluç Kimdir?

hıncal uluç, hıncal uluç kimdir, hıncal uluç nereli, hıncal uluç ne iş yapıyor, hıncal uluç ne zaman öldü, hıncal uluç ne hastası, hıncal uluç neden öldü

Sevgili okurlar, spor yorumcusu, spor yazarı, usta gazeteci olarak bilinen usta gazeteci Hıncal Uluç dün gece saatlerinde hayatını kaybetmesinin ardından Hıncal Uluç hakkında bilinmeyenleri merak edenler için sizlere Hıncal Uluç biyografisini hazırladık.

Hıncal Uluç Nereli?

Hıncal Uluç Kimdir?

Uluç, Kilis’te 1 Kasım 1939 tarihinde dünyaya geldi. Türk gazeteci, köşe yazarı ve Spor yorumcusudur. Uluç, son olarak Sabah gazetesinde köşe yazıları yazmaktaydı. Ayrıca A Spor’da yayımlanan Hıncal Uluç ile Baş Başa programında spor yorumculuğu da yapmaktaydı. Uluç, baba tarafından Ubıh asıllı, anne tarafından ise Kilislidir. Ayrıca anneannesi Rumeli (Arnavut, Boşnak) göçmenidir.

Subay olan babası Fuat Uluç’un, II. Dünya Savaşı sırasında Bulgar sınırında görevli olmasından ötürü üç yaşına kadar anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Tayinler nedeniyle ilkokula Bandırma’da başlamış, sonra 1950 yılında Kilis’te bitirmiştir. 1952 yılında Antakya’da ortaokula başlayan Uluç, eğitiminin geri kalanını da Ankara Kurtuluş Lisesinde tamamlamıştır.

1980 yılına kadar Ankara’da kalan Hıncal Uluç, İngilizce öğrenme isteği nedeniyle de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yazıldı, bir sömestr sonunda tekrar Ankara’ya döndü ve Ankara’ya döndükten sonraki sene de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Yenigün adıyla kurulan yayın organında Uluç, Mehmet Ali Kışlalı desteği ile 17 yaşında, spor sayfasını hazırlamaya başlayarak gazeteciliğe adım attı. Başarılı gazeteci, 1964 yılında liseden mezun olduktan bir yıl sonra Mamak Muhabere Okulu’nda iki yıl askerlik yaptı.

Hıncal Uluç Nereli?

Uluç, Kilis’te 1 Kasım 1939 tarihinde dünyaya geldi. Türk gazeteci, köşe yazarı ve Spor yorumcusudur. Uluç, son olarak Sabah gazetesinde köşe yazıları yazmaktaydı.

Hıncal Uluç Ne İş Yapıyor, İş Hayatı Hakkında Bilgiler

Demokrat Parti’den ayrılmış bir grubun kurduğu Hürriyet Partisi, Yenigün adıyla bir yayın organı kurmuş, başına da Cihat Baban’ı getirmiştir. Mehmet Ali Kışlalı desteği ile 17 yaşında, sıkıyönetim gereği altı sayfa çıkan gazetenin spor sayfasını hazırlamaya başlamıştır.

Böylece gazeteciliğe adım atmıştır. Oktay Kurtböke, Güneş Tecelli, Başkurt Okaygün, Kurthan Fişek, Güngör Sayarı, Ercan Tan gibi isimlerle beraber çalışır. 1964 yılında Kutlu Aktaş, Burhan Özfatura gibi arkadaşlarıyla beraber mezun olmuştur. Bir yıl sonra da Mamak Muhabere Okulu’nda iki yıl askerlik yapmıştır.Askerden döndüğü 1967 yılında, Mehmet Ali Kışlalı başta olmak üzere eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı’da çalışmaya başlamıştır. Oktay Kurtböke de Cumhuriyet gazetesinin yayın yönetmeni olduğu için Uluç Yankı ile paralel iş yürüterek burada haftada iki gün spor yazıları yazmaya başlamıştır, TRT kurulunca pazartesi günleri yine Cumhuriyet’e tam sayfa TV sayfası yapmıştır.

Hıncal Uluç Nereli?

Hıncal Uluç Ne Zaman Öldü?

İki böbreğini de kaybeden Hıncal Uluç, kan zehirlenmesi sebebiyle tedavi altına alınırken bir süre önce kalçasını kırmış ve by-pass ameliyatı olmuştu. Şimdiye kadar 10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç, bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede tedavi görüyordu. Dün geç saatlerde gelen bilgiler doğrultusunda Hıcal Uluç’un vefat ettiği bilgisi verildi.

Hıncal Uluç Ne Hastası?

İki böbreğini de kaybeden Hıncal Uluç, kan zehirlenmesi sebebiyle tedavi altına alınırken bir süre önce kalçasını kırmış ve by-pass ameliyatı olmuştu. Şimdiye kadar 10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç, bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Yorum yapın