Huawei P Smart 2019 Dokunmatik Hassasiyet Arttırma Ayarları

Huawei P Smart 2019 Dokunmatik Hassasiyet Arttırma Ayarları

1 Aralık 2020 0 Yazar: Cokiyiabi

huawei, huawei telefon, huawei telefon sorunları, huawei p smart 2019, huawei p smart 2019 dokunmatik hassasiyet ayarları, dokunmatik hassasiyet ayarları nedir, dokunmatik hassasiyet ayarları ne işe yarar

Sevgili okurlar, sizlere Huawei P Smart 2019 dokunmatik hassasiyet ayarlarından, bu ayarların nasıl yapıldığından ve dokunmatik hassasiyet arttırma hakkında bilgilerden bahsedeceğiz.

Huawei P Smart 2019 Dokunmatik Hassasiyet Arttırma

Huawei P Smart 2019 Dokunmatik Hassasiyet Arttırma Ayarları

Android, ekran hassasiyetini kontrol etmenizi sağlamakta olan bir özelliğe sahiptir. Kendi içerisinde bir erişilebilirlik özelliği olmamasına rağmen, örneğin motor yetenekleriyle ilgili problemleri olan insanlar için faydalı olabilir. Doğru noktaya daha iyi dokunduğunuzdan emin olmak için ekran hassasiyetini düşürmeyi seçebilirsiniz. Tabii ki, böyle bir ekran kullanmak her zamankinden daha fazla çaba gerektirecektir. Öte yandan, ekranı normal olarak kullanmak için çok büyük görünüyorsa, benzer şekilde ekran hassasiyetini artırmayı seçebilirsiniz. Android lolipop telefonları ilk çıktığında dikkat çekici farklılıklardan biri azaltılmış ekran hassasiyeti oldu. Bu, ekranı önceki Androidlerden daha zahmetlidir. Yüksek ekran hassasiyeti de Talkback gibi özellikler için daha iyi olabilir.

Dokunmatik Hassasiyet Ayarlama

Android’de ekran hassasiyetini kontrol etmenize yarayan bir özellik bulunuyor. Her ne kadar başlı başına bir erişebilirlik özelliği olmasa da örneğin, motor yeteneklerinde sorun yaşayan insanlar için faydalı olabiliyor. Doğru noktaya dokunduğunuzdan daha iyi emin olmak için ekran hassasiyetini düşürmeyi seçebilirsiniz. Tabii böyle bir ekranı kullanmak normalden daha fazla efor gerektirecektir.

Diğer taraftan ekranı normal bir şekilde kullanmak için fazla büyük geliyorsa benzer şekilde ekran hassasiyetini artırmayı seçebilirsiniz. Android Lollipop telefonları ilk çıktığında dikkatleri çeken farklılıklardan biri ekran hassasiyetinin azalmış olmasıydı. Bu da ekranı kullanmayı önceki Android’lerden daha eforlu hale getiriyordu. Yüksek ekran hassasiyeti Talkback gibi özellikler için de daha iyi olabilir.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •