Hülya Hökenek Kimdir?

Hülya Hökenek Kimdir?

12 Eylül 2020 0 Yazar:

Hülya Hökenek kimdir,Hülya Hökenek nereli,Hülya Hökenek eşi kim ,Hülya Hökenek Biyografisi,Hülya Hökenek oynadığı filmler,Hülya Hökenek hangi dini benimser, Hülya Hökenek hakkında kısa bilgiler, Hülya Hökenek yaşı kaç,Hülya Hökenek ne zaman doğdu,Hülya Hökenek boyu kaç, Hülya Hökenek göz rengi nedir,Hülya Hökenek, Hülya Hökenek hakkında merak edilenler, Hülya Hökenek çocuğu var mı,Hülya Hökenek hakkında notlar,Hülya Hökenek hakkında kısa notlar, Hülya Hökenek hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere,Hülya Hökenek hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Hülua Hökenek Nereli?

Hülua Hökenek Kimdir?

12 Eylül mağduru bir babanını evladı olarak dünyaya gelmiştir. Büyük bir aileye mensup olan Hülya Hökenek bolca kuzene sahiptir. Bu açıdan çok şanslı olduğunu dile getirmiştir. Abisi Kalp cerrahı olan Hülya Hökenek tıbba’da oldukça meraklıdır. Ara sıra ameliyat ekibi ile kalp operasyonlarına girmekte ve o havayı solumaktadır. Aslen baba tarafından Şırnak Cizre’lidir, ve 1978 yılında Cizre’de doğmuştur.

Bilardo ve Satranç’ta oldukça iddialı bir isimdir. Hasan Saltık’ın yakın dostu olması sebebi ile müzik bilgisininde gelişmesinde onun rolü olduğunu aktarmıştır.

Akademi İstanbul’da RTS bölümünde okumuştur. Radyo Televizyon Sinema son sınıfta iken Fatih Altaylı ile tanışmıştır. Son sınıfta ise Fatih Altaylı’dan iş teklifi almıştır. Altaylı’nın kendisine çok konuşuyorsun, gel benim yanımda konuş bakalım dediğini bir röportajında belirtmiştir.

Uzun süre özel dosya haberciliği yapan Hülya Hökenek, sık sık Güneydoğuya gidip gelmiş özel röportajlar yapmıştır. Abdullah Öcalan’ın yakalanmadan önce son röportajını Altaylı gerçekleştirmiş, oda onunda birlikte Beyrut’a gitmiştir. Ardından Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yapmıştır.

Kanal D’nin ardından BRT’de özel dosya haberciliği biriminde çalışmıştır. Kanal kapanınca Londra’ya gitmiş ve 3 seneye yakın Londra’da kalmış, Dil eğitimi ve London Institute’de Fast Track Journalism okumuştur. Londra’dan döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başlamış ardından Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sunmuştur. Sonrasında ise TRT Habere geçiş yapmıştır.

12 Eylül mağduru bir babanını evladı olarak dünyaya gelen Hülya Hökenek aslen Şırnak Cizre’lidir. Radyo Televizyon son sınıfta okurken Fatih Altaylı ile tanıştığını ve iş teklifi aldığını belirten Hülya Hökenek daha sonra Kanal D’de stajer muhabir olarak iş hayatına atılmıştır. Teke Tek programında muhabirlik yapmış, uzun süre özel dosya haberciliği yapmıştır.

Uzun seneler TRT Haber’de çalışmış ardından en son Habertük Tv ile anlaşmıştır. 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •