Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

10 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon, 2021 huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kısa kompozisyonlar, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyon ödevleri, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. huylu huyundan vazgeçmez öter ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, huylu huyundan vazgeçmez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır? 

Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Kişinin sahip olduğu huyunu değiştirmeye çalışmak yersiz ve imkansız bir şeydir; zira biz ne yaparsak yapalım, onu huyundan vazgeçiremeyiz. Huydan vazgeçmek, kişinin tamamen iç dünyası ve iradesi ile ilgilidir. Dışarıdan gelen müdahaleler, onda değişiklik yaratamaz.

Huy; mizaç veya karakter olarak da anılmaktadır. Bunlar ise kısmen doğuştan getirilen, kısmen de yaşayarak öğrenilen özelliklerdir. Kişinin karakteri çoğu defa annesi, babası veya diğer yakın akrabaları ile benzer özellikler gösterir; çünkü bazı huylar biyolojik yani genetik olarak kazanılır, Bunlar daha kişi doğmadan önce bile beyne kodlanmıştır. Bazı huylarımız ise tamamen sonradan edinilir. Çevremizdeki insanların özellikleri, yaşam biçimleri, bizim de özelliklerimizi belirleyebilir. Uzun sür gerçekleştirdiğimiz eylemler önce alışkanlığa, daha sonra huya dönüşürler. Alışkanlıkları terk etmek bile çok zor iken, huylarımızı terk etmek, onlara son vermek neredeyse imkansızdır.

Bu yüzden çevremizdeki insanların özelliklerini, karakterlerini , huylarını değiştirmeye çalışmaktansa, onları olduğu gibi kabullenmek, o huylarını sevmeye çalışmak daha akıllıcadır.

Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Huy, insanın çoğu kez yaradılışla getirdiği veya sonradan edindiği mizaç, karakter, tabiattır. Huyun oluşmasında en büyük etken genler olsa da çevresel faktörler de onun şekillenmesinde, gelişmesinde veya değişmesinde son derece etkili olmaktadır. Birisi mesela sen çok inatçısın dese asla kabullenmediğimiz zamanlar olur . Çünkü yıllar geçtikçe kişiliğimize yerleşen bu huyumuz bizim için o kadar normal olmuştur ki fark edemeyiz bile. Çünkü, o huy biçimi, kişinin karakterinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bunun için onu kolay kolay söküp atamaz.

Çevremizdeki insanların özellikleri, yaşam biçimleri, bizim de özelliklerimizi belirleyebilir. Uzun sür gerçekleştirdiğimiz eylemler önce alışkanlığa, daha sonra huya dönüşürler. Alışkanlıkları terk etmek bile çok zor iken, huylarımızı terk etmek, onlara son vermek neredeyse imkansızdır.

Bu yüzden insanların huylarını değiştirmek bu kadar zor olduğuna göre onlar daha çocukken anne babalar tarafından istenilen huyları kazanmaları için çaba gösterilmelidir . Küçük yaşlarda inatçı olmaması sağlanan ya da yalandan uzak tutulan bir çocuğun hayatında bu tür huyların yeri olmaz . Gönül ister ki hiç kimsenin kötü huyları olmasın . Ama maalesef bu tür huyları olan insanlar azımsanamayacak kadar çok . Böyle insanlara karşı bizim yapmamız gereken onlara hatalarını göstermek ve düzeltebilmeleri adına onlara yol göstermektir .

Huylu Huyundan Vazgeçmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •