Anasayfa » EĞİTİM » İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon örnekleri, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon, 2021 içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon örnekleri, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kısa kompozisyonlar, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon ödevleri, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, içki öldürür kumar söndürür spor güldürür ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İçki tüm kötülüklerin anasıdır derler. İçki içen sürekli sarhoş gezen insanlar sadece kendilerine değil, başka insanlara da zarar verirler. Sarhoş olan biri, o an ne yaptığının farkında değildir. Sarhoş iken eşini öldürmüş ve kendine geldikten sonra ne yaptığının farkına varan birçok kişi olmuştur.

Sarhoşken araba sürmek de son derece tehlikelidir. Ülkemizde ölümlü trafik kazalarının çoğu sarhoş olarak direksiyon başına geçmekten kaynaklanmaktadır. Bu anlamda içkinin öldürdüğünü söylemek mümkündür. Kumar ise ocak söndüren, aile dağıtan çok kötü bir alışkanlıktır. Ailesinden kısıp kumara yatıran insanlar, ailesinin dağılmasına sebep olur.

Kumarda her şeyini kaybettiği için eşinden boşanan, evlatlıktan reddedilen ve intihar eden binlerce kişi olmuş ve olmaya devam edecektir. Oysa spor çok güzel bir alışkanlıktır. İnsanı hem sağlıklı hem dinç tutar. Spor ile uğraşan kişiler zararlı alışkanlıklar edinmezler. Daha canlı ve daha mutlu olurlar. Bu nedenle her insan sporu bir alışkanlık haline getirmeli ve sağlıklı, mutlu yaşamayı bilmelidir.

İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

”İçki öldürür, kumar söndürür, spor güldürür.” diye bir söz vardır. Kumarın söndürdüğünü, yani elde avuçta ne varsa kaybettirdiğini, nice ocaklar söndürdüğünü anlatır. evet, kumar gerçekten de birçok ocağın yani ailenin sönmesine, yıkılmasına, dağılmasına sebep olmuştur. Kumar öyle kötü, öyle zararlı bir alışkanlıktır ki ona alışanlar, bir daha kolay kolay bırakamazlar.

Kumar, insanların beyinlerini tamamen kendisine esir eder. İstediği gibi kullanır. Zararını kurtarma derdinde olan kumarbazlar, kazanayım derken çok daha fazlasını kaybederler. Ve öyle bir an gelir ki ellerinde avuçlarında hiçbir şey kalmamıştır. Eşinin, çocuklarının rızkını kumar masalarında kaybederler. Aslında kaybettikleri sadece para veya mal değildir. Onlar, onurlarını, şereflerini de kaybetmiştir. Zira çocuklarının rızkından kısarak, onları aç perişan bırakarak kumarda yediren bir insanda haysiyet ve şereften bahsetmek mümkün değildir.

Kumar, en sinsi kötü alışkanlıklardan birisidir. İnsanları kendisine yavaş yavaş alıştırır. Ona alışan kişinin tekrar kurtulması pek mümkün olmaz. İlk etaplarda sadece oyunla başlayan, daha sonra çayına, yemeğine oynanan kumar, gitgide ilerler ve neticede yüklü miktarda paralar için oynanır.

İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın