İcloud Nedir?

icloud nedir, icloud ne işe yarar, icloud hakkında bilgiler, iphone, iphone icloud, iphone icloud nedir,

 

Değerli okurlarımız, bugün sizlere icloud nedir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

İcloud Ne Demek?

İcloud Nedir?

iCloud, içeriklerinizi güvenli bir şekilde saklar ve uygulamalarınızı tüm aygıtlarınızda güncel tutar. Böylece tüm bilgilerinize (fotoğraflarınız, dosyalarınız, notlarınız ve çok daha fazlasına) her yerden erişebilirsiniz. iCloud, 5 GB ücretsiz iCloud saklama alanıyla gelir ve dilediğiniz zaman daha fazla saklama alanı ekleyebilirsiniz.

iCloud, bir aygıtta yaptığınız değişikliklerin diğer tüm aygıtlarınızda görünmesini sağlar. iCloud.com’da, Fotoğraflar, Mail ve Notlar gibi favori uygulamalarınızın web versiyonlarına da erişebilirsiniz.

İcloud Ne İşe Yarar?

Sahip olduğunuz dijital varlıklarınızı güvenle saklayabileceğiniz ve dilediğiniz zaman uygulamalar üzerinden kolayca aygıtlarınız aracılığıyla yönetebildiğiniz özel bir depolama alanını ifade ediyor. iCloud, Apple tarafından kullanıcılarının sunulan özel bir hizmettir ve ilk kez 6 Haziran 2011 yılında WWDC’de gerçekleştirilen tanıtımla kullanıma açılmıştır.

Bugün itibariyle ise 1 milyara yakın kullanıcı tarafından aktif biçimde kullanılıyor. iCloud tüm verilerinizi güvenli bir şekilde saklamasının yanında Apple markası altında kullandığınız tüm cihazlarla entegre biçimde dosyalarınızı güncel kalmasını da sağlar. Böylelikle tüm dijital varlıklarınıza dilediğiniz her yereden erişim sağlayabilirsiniz.

iCloud Temel Özellikleri Nelerdir?

iCloud 5 GB’a kadar ücretsiz şekilde kullanılabilir. Ancak daha yüksek kotalara sahip olmak isterseniz ücretli biçimde satın almanız gerekiyor. iCloud özelliğine sahip herhangi bir cihazınızda yaptığınız değişiklik otomatik olarak diğer cihazlarınızda da güncellenir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir