İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

10 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon, 2021 iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, iki baş bir kazanda kaynamaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri  Nelerdir?

İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Ayrı ayrı düşünceleri ve kişilikleri bulunan iki kimse, bir arada yaşayamaz, birlikte yapılacak iş üzerinde birleşemezler. İnsan aklının getirisi olarak birçok farklı konuda akıl yürütme ve fikir edinme yeteneğine sahiptir. Bununla beraber bir konu hakkında birbirinden farklı düşüncelere ve doğruluğuna inanan insanlar olması da oldukça doğaldır.

Bir konu için birden fazla inanılası şık var ise iki ya da daha fazla kişi anlaşmazlığa düşebilir. Aynı şekilde iki farklı inancı savunan insanların bir arada kalması ve herhangi bir amaç için birlikte çalışıp, ortak olarak ortaya bir şey çıkarmaya çalışmaları da olumlu sonuçlar veremeyebilir.

Konuyu başka bir yerden ele alırsak, örneğin çevremizde bulundurduğumuz insanlar arasında seçim yaparken birçoğumuz öncelikli olarak anlaşabilme potansiyelimizi göz önünde bulundururuz ve seçimlerimizi bizden farklı zevklere ya da alışkanlıklara sahip olan insanlara nazaran daha fazla ortak yönümüz olan insanlardan yana kullanırız . Özetle atasözümüz “İki baş bir kazanda kaynamaz.” herhangi bir iş ya da herhangi bir konuda zıt düşen insanlar belirli bir grupta bulunamaz veya birlikte bir işi sağlıklı sonuçlarla bitiremezler.

İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Düşünceleri farklı olan kişilerin aynı ortamı paylaşması, aynı evde yaşaması çeşitli sıkıntıların doğmasına sebep olur. Mesela iki kardeş düşünün bunların babaları bunları dükkan başına getiriyor. Ama ikiside istediği gibi davranabildiği için iş hakkında anlaşamazlar. Taraflar, birbirinin düşüncesine bile tahammül edemeyecek duruma geldiklerinden ötürü, belli bir süre sonra çatışmalar ve nihayetinde kötü ayrılıklar yaşanır.

Konuyu başka bir yerden ele alırsak, örneğin çevremizde bulundurduğumuz insanlar arasında seçim yaparken birçoğumuz öncelikli olarak anlaşabilme potansiyelimizi göz önünde bulundururuz ve seçimlerimizi bizden farklı zevklere ya da alışkanlıklara sahip olan insanlara nazaran daha fazla ortak yönümüz olan insanlardan yana kullanırız .

İki Baş Bir Kazanda Kaynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •