İktidarsızlık Hakkında Bilgiler

İktidarsızlık, İktidarsızlık nedir, İktidarsızlık hakkında bilgiler, İktidarsızlık özellikler, İktidarsızlık belirtileri, İktidarsızlık nedenleri, İktidarsızlık tedavisi, İktidarsızlık ölümcül mü

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim bugün sizlere. Bugün sizlere dünyada bulunan ve ender rastlanan ve bu hastalığa yakalanan kişilerde ölüme kadar gidebilecek hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedeceğiz. Sevgili okurlar bugün sizlere Göz Kapağı Şişliği hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Göz Kapağı Şişliği yazımız siz değerli okurlarımız için umarım faydalı bir yazı olur. Peki İktidarsızlık Nedir ? İktidarsızlık nedenleri nelerdir?, İktidarsızlık belirtileri nelerdir ?, İktidarsızlık tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

İktidarsızlık

İktidarsızlık Nedir

İktidarsızlık, erkekler arasında sık görülen bir sorundur ve cinsel ilişki için yeterli ereksiyonun sürdürülmesinin ya da ejakülasyona ulaşılamamasının ya da her ikisinin de elde edilememesi ile karakterizedir.

İktidarsızlık Hakkında Bilgiler

İktidarsızlık, bir kişinin ereksiyon elde etme veya sürdürme kabiliyetini ya da boşalma elde etme yeteneğini sürekli olarak etkileyen bir durumdur. Bu bir erektil disfonksiyon şeklidir. İktidarsızlık riski yaşla birlikte artar. 60’lı yaşlarındaki erkeklerde 40’lı yaşlardakilere göre daha sık görülür. Daha az eğitimli erkeklerin iktidarsızlık yaşama olasılıkları daha yüksektir, çünkü belki de daha az sağlıklı yaşam tarzına sahip olma, daha az sağlıklı beslenme, daha fazla içme ve daha az egzersiz yapma eğilimindedirler.

İktidarsızlık

İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir ?

  • Kalp hastalığı
  • Yüksek kolesterol
  • Yüksek tansiyon
  • Obezite
  • Metabolik sendrom
  • Parkinson hastalığı
  • Peyronie hastalığı
  • Uyuşturucu madde kullanımı
  • Uyku bozuklukları
  • BPH tedavileri

İktidarsızlık

İktidarsızlık Tedavisi Nelerdir ?

Hekim, yaptığı tetkiklerle sorunun kaynağının ne olduğu ve hangi yöntemlerle tedavi edilebileceğini belirler. Erektil disfonksiyonun tedavisinde bazı yöntemler bulunmaktadır, hekim hastanın durumuna göre bunlardan birini ya da birkaçını bir arada uygulayabilir. Cinsel yaşamı düzenleme: Özellikle sorunun psikolojik kökenli olduğu hallerde bunun yararı olmaktadır. Eşlerin cinsel yaklaşımlarını araştırarak bu yönde düzenleyici önerilerde bulunmak yararlı olmaktadır. Seks tedavisi olarak da adlandırılan bu uygulamalar, diğer tedavi yöntemlerinin yanısıra da uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir