Anasayfa » KİM KİMDİR » İlker Kızmaz Kimdir ?

İlker Kızmaz Kimdir ?

İlker Kızmaz kimdir,İlker Kızmaz nereli,İlker Kızmaz eşi kim ,İlker Kızmaz Biyografisi, İlker Kızmaz oynadığı filmler,İlker Kızmaz hangi dini benimser, İlker Kızmaz hakkında kısa bilgiler, İlker Kızmaz yaşı kaç,İlker Kızmaz ne zaman doğdu,İlker Kızmaz boyu kaç, İlker Kızmaz göz rengi nedir, İlker Kızmaz, İlker Kızmaz hakkında merak edilenler, İlker Kızmaz çocuğu var mı,İlker Kızmaz hakkında notlar,İlker Kızmaz hakkında kısa notlar, İlker Kızmaz hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

İlker Kızmaz (d. 9 Eylül 1975, İzmir), Türk sinema ve dizi oyuncusu.  Kızmaz, İzmir’de doğmuş ve büyümüştür. Tiyatroya ilgi duyan Kızmaz, İzmir’de kurulan özel tiyatrolarda oyunculuk yapmıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 2004 yılında İstanbul’a giderek Ekol Drama Sanat Evi daha sonra da Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almıştır.

İlker Kızmaz Nereli ?

İlker Kızmaz Kimdir ?

İlker Kızmaz, 9 Eylül 1975 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İzmir’de büyümüştür. Çocukluğunda torna tesviye, nakliye ve tezgâhtarlık gibi işlerde çalıştı. Liseden sonra çalışma hayatına atıldı. Çalışırken aynı zamanda yüksek öğrenimini tamamladı. Oyunculuğa İzmir’de özel tiyatrolarda başladı. 2004 yılında İstanbul’a geldi ve Ekol Drama Sanatevi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

İlker Kızmaz, 2009 yılında Yönetmenliğini Levent Semerci’nin yaptığı, başrolünde Mete Horozoğlu’nun oynadığı “Nefes: Vatan Sağolsun” filminde rol aldı.

2002 yılında yayınlanan Aslı ile Kerem, Yeter Anne, Candan Öte gibi dizilerde rol alan oyuncu o yıllar bazı reklam filmlerinde de oynamıştır.2012 yılında yönetmenliğini Yeşim Sezgin’in yaptığı, senaryosunu Turgut Özakman’ın yazdığı Çanakkale Savaşı’nı anlatan Çanakkale 1915 adlı sinema filminde Yarbay Mustafa Kemal rolünü üstlenmiştir.[1] 2014 tarihinde TRT1‘de yayınlanmaya başlayan Yedi Güzel Adam adlı dizide Kenan hoca rolü ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır. Aynı yıl yayınlanmaya başlayan ve baş rollerin de Mete Horozoğlu, Ayça Bingöl ve Ekin Koç’un oynadığı Benim Adım Gültepe dizisinde Halil karakterini canlandırmıştır. 2016 yapımı romantik komedi dizisi Tatlı İntikam’da Barış karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır.

 

İlker Kızmaz Filmleri

  • Bir Garip Adam
  • Açlığa Doymak
  • Nefes: Vatan Sağolsun

Yorum yapın