Anasayfa » Genel » İphone 12 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

İphone 12 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

iphone, iphone telefon, iphone telefon özellikleri, iphone 12, iphone 12 telefon özellikleri, iphone 12 telefon fiyatı

Sevgili okular, bugün sizlere İphone’nin yeni tanıtıma çıkardığı İphone 12’nin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler vereceğiz.

İphone 12 Telefon Özellikleri

İphone 12 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

Genel

Köşeli tasarımıyla dikkat çeken yeni iPhone’larda 5G desteği sunuluyor. A14 Bionic çip ile gelen iPhone 12 serisinin en küçük modeli olan iPhone 12 mini, 5.4 inçlik Super Retina XDR ekran bulunuyor.

iPhone 12 ise 6.1 inçlik Super Retina XDR ekran ile geliyor. Her iki modelde de 64 GB, 128 GB ve 256 GB’lik depolama seçenekleri bulunuyor.

12 MP’lik çift arka kameralı iPhone 12 mini ve iPhone 12 modelleri, Lightning konektörünün yanısıra 15 W’a kadar kablosuz şarjın desteklendiği manyetik Magsafe kablosuz şarj teknolojisini de barındırıyor.

Kamera

Etkinlikte sahneye çıkan Apple’ın asıl amiral gemisi ise iPhone 12 Pro modelleri oldu. Bu modellerden biri olan iPhone 12 Pro, 6.1 inçlik Super Retina XDR ekran ile, iPhone 12 Pro Max ise 6.7 inçlik Super Retina XDR ekran ile geliyor.

A14 Bionic çip barındıran her iki modelde de, ışığın nesnelerden yansıma hızını ölçerek içinde bulunduğunuz ortamın derinlik haritasını oluşturabilen yeni LiDAR tarayıcının yanısıra 3’lü arka kamera bulunuyor. Yüzde 47 daha büyük sensörlerin kullanıldığı iPhone 12 Pro modelleri, daha fazla detay yakalamak için ışıklı alanları, gölgeleri ve konturları otomatik olarak iyileştiriyor.

İphone 12 Telefon ve Fiyatı

Apple’nin çıkardığı yeni telefonlar şuan için Türkiye piyasasına henüz girmedi. Türkiyete girmediği için şuan için kesin bir fiyat bilinmemektedir.

Yorum yapın