İphone 7 Şarjı Kendi Kendine Bitiyor Sorunu ve Çözümü

iphone, iphone 7, iphone 7 şarj problemi, iphone 7 şarj sorunu, iphone 7 şarjı çabuk tükeniyor, iphone 7 şarjı kendi kendine bitiyor,

Değerli okurlarımız, bugün sizlere iphone 7 telefonlarının şarjlarının kendi kendine bitmesi sorunu hakkında çözüm önerilerinde bulunacağız.

İphone 7 Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

İphone 7 Şarjı Kendi Kendine Bitiyor Sorunu ve Çözümü

İphone şarj sorunları kullanıcıların en şikayet ettiği sorunların başındadır. Bugün iPhone şarj sorunlarını ve çözüm yollarını inceleyeceğiz Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki cihazınızı tüm kurallara uygun bir şekilde bile kullansanız belli bir süre sonra cihazınızın bataryası ilk günkü performansı sağlamayacaktır.

Yukarıda anlattığımız durumun çeşitli sebepleri var bunlar: planlı eskitme, teknoloji yetersizliği ve mekanik parçaların zaman içinde yıpranması olarak sıralanabilir. Yazımız iPhone cihazlarla ilgili olsa da bu durum diğer akıllı telefonların bataryaları için de aynıdır çünkü tüm akıllı telefon üreticileri batarya konusunda şu anki en ileri teknoloji olan lityum-ion piller kullanır ve her ne kadar yazılım desteğiyle optimize edilse de zaman içinde bataryaların performanslarını kaybetmeleri kaçınılmazdır.

iPhone 7 şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

iPhone 7 akıllı telefonunuzun şarjı çabuk bitmeye başladı ise yaşanılan sorunun 1 sebebi olabilir. İlki batarya ömrünün sona ermeye başlaması, ikincisi ise maalesef ki batarya şişmesi problemi ile karşılaşılmasıdır.

iPhone 7 Batarya Ömrünün Sona Ermeye Başlaması

Her batarya da olduğu gibi iPhone 7 bataryasının da bir kullanım ömrü bulunmaktadır. İlk zamanlar 1 doldurma ile 24 saat yeterli olabilen batarya zamanla bir kaç saate kadar düşebilir. Mesela 300 defa telefonun şarj edilmesinden sonra.

iPhone cihazlarında pil sağlığını gösteren bir alan bulunmaktadır. İlk başlarda %100 gösteren bu alan zamanla düşmeye başlar. %80’in altına indiğinde ise servis uyarısı verir. İşte o zaman batarya değişimi yapılması gerektiği anlaşılır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir