İphone 7 Wifi Tuşu Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

iphone, iphone 7, iphone 7 wifi tuşu, iphone 7 wifi tuşu açılmıyor, iphone 7 wifi tuşu açılmıyor sorunu, iphone 7 wifi tuşu açılmıyor sorunu ve çözümü

Değerli okurlarımız, bugün sizlere İphone 7 wifi tuşu açılmıyor sorunu hakkında çözüm içeren bilgilere vereceğiz.

İphone 7 Wifi Tuşu Açılmıyor

İphone 7 Wifi Tuşu Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

“Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla” basamaklarını takip ederek, sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Sorun giderilmediyse, “Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri”ni tıklayın ve cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldıktan sonra Wi-Fi sorununun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Servis gerektiren donanımsal ve yazılımsal sorunlar için ceptetamir.com ailesi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Alanında bilgili teknikerlerimiz siz nereye isterseniz oraya gelip telefonunuz için gerekli onarımı tamamen orijinal parçalar kullanarak yanınızda yaparken, telefonunuzda bulunan verilerin gizliliği ile ilgili endişeniz kalmamış olur.

iPhone 7 Wi-Fi İnternet Sorunları ve Çözüm Yolları

iPhone 7 ile kablosuz internete bağlanamıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Adım 1: iPhone 7’nizi yeniden başlatın.

Bazen mobil cihazınızda hatalar meydana gelebilir. Çoğu zaman da bu hataların giderilmesinin en kolay yolu, iPhone 7’nizi yeniden başlatmaktır. Bu yöntem aynı zamanda en kolay ve güvenilir yöntemdir.

  • iPhone’unuzda güç düğmesine birkaç saniye basın. Ekranda kapatma yazısı gelecektir. Cihaz tamamen kapanınca, aynı tuşa bir süre basarak yeniden açın.

Adım 2: Diğer Wi-Fi ağlarına bağlanmayı deneyin.

  1. adımı uyguladığınız halde hala sorun devam ediyorsa, sorununuzun modemden mi yoksa telefondan mı olduğunu anlamak için, başka bir internet ağına bağlanmayı deneyin. Şifresini bildiğiniz; kafe, arkadaşınızın evi, avm gibi yerleri deneyebilirsiniz.

Eğer iPhone 7 diğer Wi-Fİ ağlarına bağlanabiliyorsa;

Demek ki sorun sizin Wi-Fi ağınızda. Modeminizi kapatıp açın. Düzelmezse reset düğmesine basarak reset atın. Bu aşamada modemi yeniden kurmayı bilmeniz gerekiyor. TTnet (veya diğer servis sağlayıcılar) şifresini biliyor olmalısınız. Bu işlemleri yapmayı bilmiyorsanız, servis çağırabilirsiniz.

 Sorun internet ağınızda değilse devam edelim.
Adım 3: iPhone 7 cihazınızda kayıtlı Wi-Fi ağlarını silin.
İlk iki adımı yaptınız ve halen sorun devam ediyorsa, Cihazınızın ağ ayarlarında kayıtlı olan Wi-Fi ağlarını silin.
  1. Ayarlar menüsünü açın.
  2. Genel sekmesine tıklayın.
  3. Sıfırlama sekmesine tıklayın.
  4. Ağ ayarlarını sıfırla ‘ya tıklayın.
  5. Açılan ekrana onay verin.
  6. iPhone 7 yeniden başlayacak.

Bu işlemlerden sonra cihazınız ağ arayacak ve bulduğu Wi-Fi ağına bağlanmak isteyecek. Bağlanabiliyorsa sorun çözülmüş demektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir