İphone 8 Isınma Sorunu ve Çözümleri

iphone, iphone telefon, iphone 8, iphone 8 ısınma, iphone 8 neden ısınıyor, iphone 8 ısınma sorunu, iphone 8 ısınma sorunu ve çözümü

Değerli okurlarımız, bugün sizlere İphone 8 ısınma sorunu ve çözümü hakkında bilgiler hakkında bilgiler vereceğiz.

İphone 8 Isınma Sorunu

İphone 8 Isınmasının Nedenleri

Dokunulmayacak kadar sıcak bir iPhone ile hafifçe ısınmış bir iPhone arasında ayrım yapmak gerekir. Aslında telefonunuzun doğal olarak ısınmasına neden olabilecek birçok sebep mevcuttur. Bunlardan bazıları;

  • iPhone’unuzu aynı anda şarj etmek ve kullanmak
  • Uzun süre yüksek kaliteli videolar izlemek
  • Uzun süre GPS hizmetleri kullanmak
  • Uzun süre oyun oynamak

İphone 8 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümleri

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X ve iPhone 11 modelleri de dahil olmak üzere bütün iPhone modellerinde aşırı ısınma sorunu ile karşı karşıya kalınabilir. 

Öncelikle bütün çalışan uygulamaları kapatarak (buna Safari de dahil) bir deneme yapın. Daha sonra hangi uygulamayı yüklediken sonra iPhone ile ilgili böyle bir sorun yaşadığınızı düşünün. Gerçi iPhone sizin için sorunu teşhis edebiliyor. Öncelikle telefonun ana menüsünden Ayarlar > Gizlilik (Aşşağı İnin) > Teşhis ve Kullanım sekmesine gelin. Burada iPhone‘unuzu zorlayan uygulamaları rahatlıkla görebilirsiniz. Burada bazı uygulamaların adını bir kez görmeniz bir sorun olduğunu göstermez. Ancak bir uygulamanın ismini birden çok kere görüyorsanız işte o zaman sorun var demektir. O uygulamadan hemen kurtulun ve App Store’ un sizler için sunduğu milyonlarca alternatiften uygulamanıza benzer başka bir uygulama bulup indirin.

iPhone’ un aşırı ısınmasına neden olan bir başka sorun da güncellenmemiş yazılımınız olabilir. Bu yüzden iPhone’ un ana ekranından Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gelin ve güncellemenizi yapın. Yazılımınızı güncelleyemiyorsanız yeterli hafızaya sahip değilsiniz demektir. iPhone‘ u iTunes yüklü bir bilgisayara bağlamanız yeterli olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir