Anasayfa » Genel » İphone Ekran Kapalıyken Şarj Bitiyor Sorunu ve Çözümleri

İphone Ekran Kapalıyken Şarj Bitiyor Sorunu ve Çözümleri

iphone, iphone telefon, iphone ekran kapalıyken şarj sorunu, iphone ekran kapalıyken şarj bitme sorunu, iphone ekran kapalıyken şarj bitiyor sorunu ve çözümleri

Değerli okurlarımız bugün sizlere, iphone’da ekran kapalıyken şarj bitme sorunu ve çözümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İphone Ekran Kapalıyken Şarj Bitiyor

İphone Ekran Kapalıyken Şarj Bitiyor Sorunu ve Çözümleri

iPhone şarj sorunları kullanıcıların en şikayet ettiği sorunların başındadır. Bugün iPhone şarj sorunlarını ve çözüm yollarını inceleyeceğiz Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki cihazınızı tüm kurallara uygun bir şekilde bile kullansanız belli bir süre sonra cihazınızın bataryası ilk günkü performansı sağlamayacaktır.

Yukarıda anlattığımız durumun çeşitli sebepleri var bunlar: planlı eskitme, teknoloji yetersizliği ve mekanik parçaların zaman içinde yıpranması olarak sıralanabilir. Yazımız iPhone cihazlarla ilgili olsa da bu durum diğer akıllı telefonların bataryaları için de aynıdır çünkü tüm akıllı telefon üreticileri batarya konusunda şu anki en ileri teknoloji olan lityum-ion piller kullanır ve her ne kadar yazılım desteğiyle optimize edilse de zaman içinde bataryaların performanslarını kaybetmeleri kaçınılmazdır.

  1. Aygıtınızı aşırı sıcak ortamlardan koruyun.
  2. Şarj sırasında bazı kılıfların çıkarılması gerekir.

  3. Aygıtınızı uzun bir süre boyunca kullanmadan saklayacaksanız, yarım şarj edilmiş olarak saklayın.

iPhone Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

  • iPhone’un şarjı tam bitip kapanıncaya kadar kullanın.
  • iPhone’un şarjı bitttikten sonra 3-4 saat kapalı tutun ve bu süre zarfında şarja bağlamayın.
  • Telefon kapalı konumdayken cihazınızı şarja takın. Telefon açılacaktır, siz yine kapatın.
  • iPhone tam şarj olduktan sonra ekstra olarak en az 1 saat daha telefonu şarjda tutun.
  • Telefonun şarj kablosu takılı durumdayken yani şarja devam ederken iPhone’u açın. Ancak Home (Ana Ekran) Tuşu ve Power (Güç) düğmelerine basılı tutun. Apple Logo’su ekranda göründüğünde elinizi tuşlardan çekin. (Bu reset işlemini gerçekleştirecektir. Reset atmak verilerinizi SİLMEZ.)

Yorum yapın