İphone X Kasma Sorunu ve Çözümleri

iphone, iphone x, iphone x telefon sorunları, iphone x donma sorunu, iphone x kasma sorunu, iphone x donma sorunu ve çözümü, iphone x kasma sorunu ve çözümü

 

Değerli okurlarımız bugün sizlere iphone x’de meydana gelen donma ve kasma sorunlar hakkında çözüm önerilerinden bahsedeceğiz.

İphone X Kasma Sorunu

İphone X Kasma Sorunu ve Çözümleri

iPhone X’in bazı serilerinde dokunmatik ekranın tepki vermediği ve telefonun donduğu hakkında çeşitli şikayetler olmuştu. Bazı şikayetler bu sorunun bir anda yaşandığını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise sanal klavye ortaya çıktığı zaman böyle bir sorun yaşandığını iddia ediyordu. iPhone’ların bataryası gömülü olduğu için hiçbir şey yapamayan kullanıcılar çareyi servis hizmeti almakta buluyor.

Donma ve Bozukluk Nedenleri

Şarja takılıyken oyun oynamak hem şarj soketini bozacağı gibi daha sonradan telefonda donmalara ve bazı arızlara yol açar çakma şarj aleti ve powerbank kullanımı telefonda bozukluklara ve tamir gerektiren sorunlara sebep olabilir. ve bazı uygulamalarda telefonda donmaya

Şimdi gelin donma sorununa ilişkin çözüm yollarına bakalım.

  1. On/Off ve home tuşlarına aynı anda basın. Ekranda Apple logosunu gördükten sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır.
  2. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Bütün Ayarları Sıfırla adımlarını uygulayarak yaptığınız ayarları fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlem sonunda Touch ID, duvar kağıdı gibi telefonunuzu özelleştirdiğiniz ayarlarınız silinecektir, kişisel bilgileriniz zarar görmeyecektir.
  3. Tüm bu yöntemler işe yaramazsa geriye Factory Reset’ten başka bir seçenek kalmıyor. Tüm bilgilerinizi hafıza kartınıza ya da iCloud’a yedekleyin ve cihazınızı Factory Reset işlemi yapılması için Apple Store’a ya da teknik servise gönderin.

Yeni iOS versiyonlarıyla artık iPhone’larda donma ve takılma gerçekleşmiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir