İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

12 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, işleyen demir pas tutmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsan hayatını devam ettirebilmek ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek için her zaman bir işle meşgul olmalıdır. Kendisini dünyadan soyutlayan, sadece yan gelip yatan, uğraşacak bir mesleği ve işi olmayan kişiler hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlıklarını kaybederler.

Bir işte çalışarak emek veren ve enerjisini bu yönde harcayan kişiler bu işin karşılığında maddi ve manevi doyuma ulaşırlar ve bu doyum kişiyi hayata bağlar. Yaşamda bir amacı olan kişiler hiçbir zaman hayattan sıkılmaz ve sürekli çalışır. Çalışan kişiler de eninde sonunda başarıya ulaşır. Bu başarı kişinin hem kendine olan güvenini arttırır hem de başka başarılar için çalışma azmin yeniler. Bu kişiler böylece mutlu ve başarılı insanlar haline gelir.

Tembellik iyi bir davranış değildir. Tembel tembel oturan ve hiçbir iş yapmayan kişiler zamanla yaşama heveslerini kaybeder ve hiçbir istediklerini elde edemezler. Bu kişiler bir amaçları olmadığı için zamanla ruhsal problemler de yaşarlar. Bu nedenle sağlıklı bir yaşa için mutlaka çalışmak ve başarının peşinde koşmak gerekmektedir

İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Çalışmadan, herhangi bir iş yapmadan yaşayan kişi yeteneklerini, bilgilerini zamanla unutur ve bedenen de hantallaştığı için, bir süre sonra iş yapamaz hale gelir. Çalışmayan organlar, kollar, bacaklar vs. zamanla kireçlenir ve hareket etmekte zorlanır hale gelirler. Oysa çalışmaya devam eden kişi çalıştıkça hem bedenen güçlenir hem de bilgilerine daha fazla bilgi katar. Sahip olduğu yeteneklerini de sürekli ilerleterek onları daha iyi yapmaya devam eder. Çalışmanın faydası sadece vücut veya bilgilerle de sınırlı değildir.

Çalışan kişi, güzel bir yaşam sahibi de olur. Maddi imkanları daha iyi olduğu için hem kendisinin hem de ailesinin geçimini çok iyi bir şekilde sağlar. Çalışmayan insanlar, toplum tarafından da benimsenmezler. Bu kişileri ne Allah ne de insanlar sever. Onlardan herkes uzak durur, kimse dost olmak, kız vermek istemez. Zira tembel adama verecekleri kızlarının ileride yoksulluk içinde yaşayacağını çok iyi bilirler. Çalışmanın önemi o kadar büyüktür ki, atalarımız tarafından, bedava çalışmak bile, boş durmaktan çok daha iyi görülmüştür.

Bir öğrenci uzun bir süre ders çalışmazsa, o zamana kadar öğrendiği bilgileri de kısa bir zamanda unutuverir. Ayrıca tekrar ders çalışması gerektiği bir anda, bunu bir türlü başaramaz; çünkü tüm vücudu boş durmaya, çalışmamaya kendini alıştırmıştır. Çalışmaya ara verilmemeli, insan kendisi ve çevresi için daima çalışmalıdır.

İşleyen Demir Pas Tutmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •