Anasayfa » EĞİTİM » İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

istihdam ile ilgili kompozisyon, istihdam ile ilgili kompozisyon örnekleri, istihdam ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 istihdam ile ilgili kompozisyon, 2021 istihdam ile ilgili kompozisyon örnekleri, istihdam ile ilgili kısa kompozisyonlar, istihdam ile ilgili kompozisyon ödevleri, istihdam ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

İstihdam, türleri beş ana kategoriye ayrılabilirler. Bunlar; daimi veya tam süreli çalışanlar; günlük çalışanlar; çıraklar veya stajyerler; istihdam şirketleri ve taşeron firmaların sağladığı personeller, müteahhitler ve taşeronlar tarafından işe alınanlar olarak sıralanabilir. Bizde size istihdam ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. İstihdam ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, istihdam ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bilindiği gibi insanların en büyük doğal ihtiyaçlarından birisi sudur. Su olmadan canlılığı devam ettirmek imkansızdır. Zira bir insan su içmeden en fazla belki de sadece birkaç gün yaşayabilir. Dünya üzerinde karalardan çok, sular bulunmaktadır. Ancak ne gariptir ki bunca suya rağmen, dünyadaki birçok insan susuzlukla boğuşmakta, belki de hiç bilmediğimiz ülkelerde çocuklar susuzluktan ölmektedir.

Bunun en büyük nedeni ise su kaynaklanın ne şekilde kullanılması gerektiği üzerinde çalışmamak ve bu ciddi konu üzerine eğilmemektir. Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve çağımızın ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Çok ciddi projelerle tuzlu deniz ve okyanus suları içme suyu haline getirilerek, insanların su ihtiyacı giderilebilir aslında. Elbette ki bunun için istihdam şarttır. Ciddi bir problemi ortadan kaldırmaya yönelik olan ciddi projelerde, yeterince insanın istihdam edilmesi gerekir. Birden fazla insanın yoğunlaştığı bir problemin daha kısa sürede ve kolay şekilde çözülmesi çok daha mümkün olacaktır.

Şu anda belki de susuzlukla tam anlamıyla karşı karşıya kalmadığımız için işin ehemmiyetinin farkında değiliz. Ancak küresel ısınmanın da getirdikleri, genel iklim değişiklikleri ve daha birçok etmen, bizi bu sorunla karşı karşıya bırakabilir. İş bu ciddiyete varmadan gerekli tüm önlemler alınmalı, gerekli iş istihdamları kurulmalı ve insanlar her türlü duruma hazırlıklı hale gelmelidir.

İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İşsizlik, insanların yaşamlarını sürdürebilmek veya refah içinde yaşayabilmek için, para karşılığında çalışabilecekleri herhangi bir iş veya uğraş bulamaması olarak tanımlanabilir. Ülkemizin de en çok yaşadığı sorunlardan biri işsizlik sorunudur.

İşsizlik, insanların temel ihtiyaçlarını giderememesine, çocuklarına istediği gibi eğitim verememesine sebep olur. Gerek nüfus yoğunluğumuzun fazla olması gerekse de yeteri kadar gelişmemiş bir ülke olmamız, işsizliğin giderek artmasına sebep olmaktadır. Kimi zaman ise yer şekilleri veya iklim etkisinden kaynaklanabilmektedir. Doğu bölgelerimizde işsizliğin daha yaygın olmasının sebepleri arasında bunlar da sayılabilir. İşsiz kalan insanın, kötü davranışlara meyletmesi olasıdır. Bir atasözümüz der ki aç bırakma hırsız edersin. Gerçekten de uzun süre işsizlikle uğraşan, bunun sonucunda temel ihtiyaçlarını gideremeyen kişilerin hırsızlığa meylettiği söylenebilir.

Ülkemiz, her sorundan önce işsizlik sorununa odaklanmalı, bu sorunu ortadan kaldırmalıdır. İşte o zaman suç oranları fark edilir derecede düşecektir. Çünkü sabahtan akşama kadar çalışan adam sokaklara dökülmeyecek, zararlı eylemlerde bulunmayacaktır.

İstihdam İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

 Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın