Anasayfa » 81 il kapm Yapılacak Yerler » İzmir’de Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

İzmir’de Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

Sevgili okurlar, Antalya’nın güzel kamp yerlerini arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere İzmir’in kamp yapılacak yerlerini, resimlerle ve özetlerle bu yazımızda açıklıyoruz.

İzmir’de Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

1- Demircili Kamp Alanı

Berrak ve masmavi deniziyle dikkat çeken Demircili plajı içerisinde ayrılan özel alanda kamp yapabilir, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarınızı plaj içerisindeki tesisten karşılayabilirsiniz.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Demircili Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Demircili Plajı’nın İzmir şehir merkezi ile arası 59,4 kilometredir. İzmir – Çeşme Otoyolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Demircili Plajı’na yapılacak yolculuk 1 saat sürecektir. Demircili Plajı’nın Urla ilçe merkezi ile arası, 17 kilometredir. Urla ilçe merkezinden yapılacak yolculuk ise; 30 dakika sürecektir. İzmir şehir merkezinden gelirken 2 farklı yol üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

2- Delikli Koy Kamp Alanı

İzmir’in sevilen semtlerinden Alaçatı’da yer alan Delikli Koy, kamp severler için birebir. Görür görmez hayran kalacağınız bu muhteşem plajda çadır kurabilir, huzur içerisinde dalgaların sesini dinleyebilirsiniz.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Delikli Koy Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Delikli Koya gitmek için birkaç t tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz Delikli Koya ulaşan toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek veya otostop yaparak aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km.

3- Dereköy Kamp Alanı

Çadırınızı sırtınıza takıp rahatlıkla gidebileceğiniz alan içerisinde sizlere yalnızca WC imkanı sunuluyor. Elektrik maalesef ki yok. Yalnızca kafa tatili yapmak isteyenler için ise müthiş dinlendirici bir kamp noktası. İzmir’de orman kampı tercih edenlere önerebileceğimiz noktalardan biri.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Dereköy Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Menderes bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Dereköy adresine toplu taşıma 708, 804, 829 ile gidilebilir.

4- Sazlıca Plajları Kamp Alanı

Genel olarak bir kamp için ihtiyacınız olabilecek her şey burada mevcut ancak yorumlardan anladığımız kadarıyla temizlik konusunda birçok kişi burayı sınıfta bırakmış. Tabi bu durum göreceli olduğundan bu konuda kesin bir şey söyleyemiyoruz.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Sazlıca Plajları Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Sazlıca Plajı, İzmir şehir merkezine 81 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İzmir şehir merkezinden 1 saat 15 dakika sürecek yolculuk ile ulaşım sağlamak mümkündür. Sazlıca Plajı’nın Foça merkezi ile arası ise; 14,3 kilometredir. Foça merkezden yola çıkıldığında, yapılacak yolculuk 20 dakika sürecektir.

5- Çam Kamp Alanı

Muhteşem bir manzaraya sahip olan Çam Kamping, ziyaretçilerini bu manzarası ve konumu sayesinde kendisine hayran bırakıyor. Ortalama fiyatlarla yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz olanakların mevcut olduğu kamp alanı kampçılar için ideal yerlerden biridir.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Çam Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan kamping tesisinin ilçe merkezine olan uzaklığı 8,7 kilometredir ve 15 dakika sürecek yolculuk ile ulaşmak mümkündür. İzmir kamp alanları denildiğinde akla ilk gelen tesislerden olan söz konusu işletmenin İzmir şehir merkezine olan uzaklığı ise; 123 kilometredir ve 1 saat 40 dakika sürecek yolculuk ile ulaşım sağlanabilmektedir.

6- Nazarköy Kamp Alanı

Yiyecek ve içeceğinizi yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz. Çantanızı ve gerekli ekipmanınızı alıp bu güzel doğanın koynuna kendinizi bırakıp, huzur içinde bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir Kamo Yapılacak Yerler

Nazarköy Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

İzmir’den Aracınız İle Ulaşım: İzmir yönünden gelecek olanlar için yeni İstanbul Otoyolu (E881) üzerinden veya Ankara Otoyolu (E96) üzerinden Nazarköy’e ulaşım sağlamak mümkün. İstanbul otoyolu üzerinden Turgutlu yönüne devam ederken, sağ tarafta Torbalı yönü tabelasından içeriye girildikten sonra hiçbir yere sapmadan, Torbalı Cd. yönünde yaklaşık 8 kilometre devam edildiğinde sağ tarafta göreceğiniz Nazarköy tabelasından içeriye girildiğinde köy merkezine ulaşılmaktadır.

7- Karavan Kamp Alanı

Kamp alanının denize sıfır bir konumda olması, deniz sesiyle huzur bulanlar için muhteşem olanak. Aynı zamanda şehir merkezine çok kısa bir sürede ulaşabiliyor olmak ise ihtiyacınız olan şeylere kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Karavan Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Kemer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Kaptan Karavan & Çadır Kamp Alanı adresine toplu taşıma ile TA08 ile gidebilirsiniz.

8- Dolungaz Kamp Alanı

Dolungaz Camping Alanı, kamp alanına kadar aracınızla gidebileceğiniz bir yerde bulunuyor. Çadırların kurulduğu yer denize sıfır konumu ile kendini doğanın tam kalbinde hissetmek isteyenlere hitap ediyor. Alanda kamp kurmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmuyor.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Dolungaz Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Karaburun’dan Dolungaz sapağına döndükten sonra toprak bir yolda ilerleyerek koya ulaşıyorsunuz. Toplu taşıma ile gelecekler ise Karaburun merkezden kalkan minibüsler ile Dolungaz yol ayrımına kadar gelebilir ama sonrasında sadece otostop veya yürüyerek kamp alanına ulaşmanız gerekmektedir.

9- Ağaç Altı Kamp Yeri

Güzel doğasıyla dikkat çeken bu kamp alanında kendi çadırınızı kurma imkanınız bulunmuyor. Konaklama yerlerindeki duş ve tuvaletler ise ortak kullanıma açık. İşletme Urla’nın Gülbahçe Mahallesi’nde bulunuyor.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Ağaç Altı Kamp Yerine Nasıl Gidilir?

Kamp alanına giden yol tamamıyla asfalt ve her türlü binek araçla gelinebiliyor. Urla yönünden gelecek olanlar eski Urla-İzmir yolunu takip ederek Gülbahçe istikametine dönebilir ve buradan Gümüşköy’ü geçtikten yaklaşık 1 km sonra tesise gelebilirler. Otobüslerle gidecekler Urla’dan Gülbahçe-Gümüşköy minibüslerine binerek ulaşımlarını kolayca sağlayabilirler.

10- Deniz Çadır Kamp Alanı

7 yaşa kadar olan çocuklardan ise ücret alınmıyor. Eğer hazır çadırlarda kalmak isterseniz de iki kişilik çadırlarda geceliği 100₺ veya 4 kişilik çadırlarda geceliği 120₺ olmak üzere ücretlendirilmektedir. Kamp alanı ile ilgili diğer detaylar için internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri
,

İzmir'de Kamp Yapılacak En Güzel Yerleri

Deniz Çadır Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

İzmir kent merkezine 124 kilometre uzaklıkta hizmet veren kamping tesisine, kendi aracınız ile gitmek isterseniz; yapacağınız yolculuk 1 saat 30 dakika sürecektir. Kamping tesisinin, Dikili ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 10,2 kilometredir. Dikili ilçe merkezinden 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede kamp alanına ulaşım sağlamak mümkündür. Kendi aracı ile ulaşım sağlamak isteyenler, İzmir kent merkezi güzergahından Dikili ilçesine gitmelidir.

Yorum yapın