İzzet Çapa Kimdir?

0
258

İzzet Çapa kimdir,İzzet Çapa nereli,İzzet Çapa eşi kim ,İzzet Çapa Biyografisi, İzzet Çapa oynadığı filmler,İzzet Çapa hangi dini benimser, İzzet Çapa hakkında kısa bilgiler,İzzet Çapa yaşı kaç,İzzet Çapa ne zaman doğdu,İzzet Çapa boyu kaç, İzzet Çapa göz rengi nedir,İzzet Çapa, İzzet Çapa hakkında merak edilenler, İzzet Çapa çocuğu var mı,İzzet Çapa hakkında notlar,İzzet Çapa hakkında kısa notlar, İzzet Çapa hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, İzzet Çapa hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

İzzet Çapa, 3 Ocak 1965 tarihinde ailenin tek çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babası Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi modacı Gürnar Çapa Uğurlu’dur. Annesiyle babası ayrıldı. Ahmet Celal Çapa adında babasının ilk eşi Fikret Şeneş’den abisi vardır.

İzzet Çapa Nereli?

İzzet Çapa Kimdir?

İzzet Çapa, 3 Ocak 1965 tarihinde ailenin tek çocuğu olarak İstanbul‘da doğmuştur. Babası Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, Annesi modacı Gürnar Çapa Uğurlu‘dur. Annesiyle babası ayrıldı. Ahmet (d.1945)ve Celal adında babasının ilk eşi Fikret Şeneş‘den abisi vardır. Uğur ve Onur adında da annesinin ikinci eşinden kardeşi vardır. Çocukluğu Beşiktaş’da bolluk içinde geçti.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünde okudu. Ancak bitiremedi. Eşi ile birlikte moda evi kurdu işletti. İflas etti işini kapattı bu arada boşandı. Annesinin gelinlik işinin başına geçti. Ortaköy’de dedikodulu meyhane adı ile bir mekan açtı. 4 sene sonra devretti. Akademi 14 diye bir kulüp açtı. Cahide diye başka mekan onra kapattı. Bu arada başka başka mekanlar de açtı kapattı.

Joke Perestroyka, Al Jamal, Joke College, Joke Queen, Longtable gibi aynı anda birlikte açık mekanlarıyla İstanbul eğlence hayatını yönetti. İzzet Çapa, 1983 yılında ilk evliliğini 19 yaşında kendinden 7 yaş büyük Sema Heper adında şarkıcı bir assolist ile yaptı. 2 yıl birlikte olduktan sonra evlendiler, 3 yıl evli kalıp boşandılar.

Habertürk Gazetesi’nde çalışırken yaptığı röportajlarla ilgi çekti. 1 yılı aşkın süredir HT Magazin ve HT Pazar ekinde çalıştı 5 Kasım 2012 tarihinde istifa etti. Aynı zamanda işletmecilik de yapmakta olup Kasım 2012 yılında Hürriyet’in Kelebek ekine transfer oldu. Skytürk 360’ta “İzzet Paşa” adlı program yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here