Anasayfa » A dan Z ye kadar » Jack Russell Köpekleri Hakkında Bilgiler

Jack Russell Köpekleri Hakkında Bilgiler

Jack Russell, Jack Russell nedir, Jack Russell köpekleri, Jack Russell köpeklerinin özellikleri, Jack Russell köpekleri hakkında bilgiler, Jack Russell köpeklerinin bakımı, Jack Russell köpeklerinin beslenmesi, Jack Russell köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Jack Russel Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Jack Russel Köpekleri, tilki avlamak için üretilmiş köpek ırkıdır.

Jacj Russel Teriyer Nedir

Jack Russell teriyer, Parson Russell teriyer veya Parson Jack Russell teriyer; 19. yüzyılda İngiltere’de, yer üstünde ve yer altında tilki avlamak için üretilmiş bir köpek ırkı.

Jack Russel Köpekleri Hakkında Bilgiler

Jack Russell, Amerikan Köpek Kulübü tarafından yakın zamanda tanınmıştır.Jack Russell Terrier Bu küçük, sağlam yapılı ve atletik köpek Tilki Terrieri’nin daha az rafine haline benzemektedir. En az % 51’i beyaz olmak kaydı ile özellikle baş ve kuyrukta kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülür. Kafatası kulak arasında genişçedir ve buruna doğru sivrilir. Alın çıkıntısı belirgin; ancak çok keskin değildir. Burun siyah ve gözler koyu renkli ve badem şeklindedir. V şeklindeki kulaklar öne doğru kıvrıktır. Jack Russell esnek bir vücuda ve ortalama bir insanın elleriyle kavranabilecek nispeten dar bir göğse sahiptir. Bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olur. Kesik kuyruğu sırtta dik taşınır. Jack Russell Terrier hareketli ve yaşam dolu bir ırktır. Gözü pek ve kesinlikle korkusuzdur. Oyun oynamaya bayılır. Onu kızdırmayan ya da vurmayan çocuklarla arası iyidir. Çok zekidir; ancak inatçı ve başına buyruktur. Eğitimi güç olabilir. Jack Russell diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Bu nedenle yavruyken çok iyi sosyalleştirilmelidir. Bazıları bu nedenle başka köpeklerce öldürülmüştür. Güçlü bir av güdüsüne sahiptir ve diğer küçük ev hayvanları ile güvenilmemelidir. Kovalamaya ve keşfetmeye bayılır. Tasmasız serbest bırakılmamalıdır. Jack Russell kazmayı ve havlamayı sever. Yeterince meşgul edilmezse huzursuzlanır ve eşyalara zarar verici olabilir.

Jack Russel Köpeklerinin Özellikleri

Jack Russell, Amerikan Köpek Kulübü tarafından yakın zamanda tanınmıştır. Bu küçük, sağlam yapılı ve atletik köpek Tilki Terrieri’nin daha az rafine haline benzemektedir. En az % 51’i beyaz olmak kaydı ile özellikle baş ve kuyrukta kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülür. Kafatası kulak arasında genişçedir ve buruna doğru sivrilir. Alın çıkıntısı belirgin; ancak çok keskin değildir. Burun siyah ve gözler koyu renkli ve badem şeklindedir. V şeklindeki kulaklar öne doğru kıvrıktır. Jack Russell esnek bir vücuda ve ortalama bir insanın elleriyle kavranabilecek nispeten dar bir göğse sahiptir. Bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olur. Kesik kuyruğu sırtta dik taşınır.

Jack Russel Köpeklerinin Bakımı

Jack Russellar’ın tüy tipi az bakım gerektirir. Jack Russell Terrier ırkı tüy dökerken ölü kılları temizlemek için kauçuk bir fırça ile taranmalıdır. Sağlıklı olmaları halinde 15 – 20 yıl arası ömürleri bulunmaktadır.

Jack Russel Köpeklerinin Beslenmesi

Jack rusel cinsi köpekler için diğer köpek cinslerinden farklı bir mama türü kullanımına gerek yoktur. Jack russell, dengeli miktarda standart mamalar ile beslenebilir ancak Jack russell cinsi köpekler diğer çoğu köpek cinsine göre daha hareketli, aktif ve enerjik oldukları için kullanılacak olan mama miktarı ve ek gıdalarda Jack rusell’ın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi açısından dikkatli olunması gerekmektedir. Cinslerine özel henüz bilinen genetik bir hastalıkları yoktur. Jack russellın sağlam bir bünyesi ve güçlü bir sindirim sitemi vardır.

Jack Russel Köpeklerinin Fiyatları

Jack Russel Köpeklerinin fiyatları ise 1000 lira ile 3000 lira arasında değişmektedir.

Yorum yapın