Jim Walton Kimdir?

0
127

Jim Walton kimdir, Jim Walton Biyografisi, Jim Walton hakkında kısa bilgiler, Jim Walton yaşı kaç, Jim Walton ne zaman doğdu, Jim Walton boyu kaç, Jim Walton hakkında merak edilenler, Jim Walton çocuğu var mı, Jim Walton hakkında kısa notlar, Jim Walton hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Jim Walton hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Walmart alışveriş zincirlerinin kurucusu Sam Walton’un oğlu olan Jim Walton, Arvest Bank adındaki bankanın yöneticisidir. Jim Walton, 2010 yılında Forbes’in hazırladığı dünyanın en zenginleri listesinde on birinci sırada yer almıştı.

Jim Walton Kaç Yaşında?

Jim Walton Kimdir?

Jim Carr Walton (d. 1948 Newport, Arkansas) Wal-Mart alışveriş zincirlerinin kurucusu founder Sam Walton’un oğlu Arvest Bank adındaki bankanın yöneticisidir. 2010 yılı itibarıyla $20,1 milyar dolar olarak tahmin edilen serveyiyle Forbes’un hazırladığı dünyanın en zengin insanları listesinde 11. sırada yer almıştır. Lynne McNabb Walton ile evli olup dört çocuğu vardır. Ailesiyle beraber Arkansas’a bağlı Bentonville’de yaşamaktadır.

Jim Walton Hayatı

Jim Walton, Thomas Gibson Walton ve Nancy Lee çiftinin çocuğu olarak 1918 yılında Oklahoma eyaletinin Kingfisher kentinde dünyaya geldi. Ailesi 1923 yılına kadar burada çiftçilik yapıyordu. Ancak Thomas Walton çiftliği ayakta tutabilecek kadar para kazananmıştı ve Walton ailesi de büyük depresyon sonucu çiftliklerini terk edip şehre göç eden binlerce insan gibi iflas etti. Sam Walton, büyük bunalımın etkilerini henüz çocukken yaşadı ve bu deneyim girişimciliğinde ona ciddi anlamda yol gösterdi.

Liseden mezun olduktan sonra ailesini ekonomik anlamda destekleyebilmek için yeni yollar aradı ve eğitim tercihlerini bu yönde yaptı. Missouri Üniversitesi’nde askeri eğitime kaydoldu. Üniversitede okurken kasiyerlik gibi küçük işlerde çalışarak bir yandan ailesine katkıda bulunuyor diğer yandan okul masraflarını çıkarmaya çalışıyordu.

1945 yılında ordudan ayrıldı ve Arkansas’ın Newport kentinde Ben Franklin isimli bir dükkanda çalışmaya başladı.

Jim Walton Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Jim Walton, Thomas Gibson Walton ve Nancy Lee çiftinin çocuğu olarak 1918 yılında Oklahoma eyaletinin Kingfisher kentinde dünyaya geldi.

Jim Walton Serveti Ne Kadar?

Jim Carr Walton Walmart alışveriş zincirlerinin kurucusu founder Sam Walton’un oğlu Arvest Bank adındaki bankanın yöneticisidir. 2010 yılı itibarıyla $20,1 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir. Forbes’un hazırladığı dünyanın en zengin insanları listesinde 11. sırada yer almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here