Ana SayfaEĞİTİMKaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon, kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon örnekleri, kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon, 2021 kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon örnekleri, kaçan balık büyük olur ile ilgili kısa kompozisyonlar, kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon ödevleri, kaçan balık büyük olur ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. kaçan balık büyük olur ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kaçan balık büyük olur ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Fırsatlar her zaman ayağımıza gelmez. Ayağımıza gelen fırsatları da aklımızı kullanarak, çabuk girişimde bulunarak değerlendirmeliyiz. Bunları yapmazsak, fırsat elimizden uçar gider ve elimizde kalan kocaman bir pişmanlık olur.
Bu pişmanlık da gitgide büyür. Zira değerlendiremediğimiz o fırsat ve bu yüzden kaybettiğimiz ya da kazanamadığımız şey zaman geçtikçe gözümüzde büyür. Küçük bile olsa bize kocaman görünür. Çünkü akılsızlığımızı, beceriksizliğimizi kendimize yediremeyiz. Kaçırdığımız fırsatın çok büyük olduğundan sürekli dem vurur hatta ilerideki başarısızlıklarımızı bile ona bağlarız.

Kaçan balık büyük olur atasözünü iki farklı anlamda kullanmak mümkündür. Birinci anlamı: önemsiz şeyleri bazen kolay elde ederiz; lakin elde edeceğimiz şey ne kadar büyük ve değerliyse, o kadar aksilik yaşarız ve onu kaybederiz. İkinci anlamı: Elde ettiğimiz şeyler büyük bile olsa bize küçük görünür; fakat kaybettiklerimiz küçük de olsa acısını büyük yaşar ve onları çok önemli gibi görürüz.

Kaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Kişi elindeki imkanları iyi ve zamanında kullanmasını bilmelidir. Zamanında kullanamaz ve fırsatı kaçırırsa küçük bir fırsatı büyükmüş gibi gösterir ve uzun zaman aynı şeyleri söyler. Çünkü fırsatı değerlendirememenin beceriksizliğini hisseder durur. Bazı zamanlar vardır ki insanın karşısına beklemediği bir anda hiç beklemediği bir yerde büyük fırsatlar çıkabilir.

Normal olarak bu fırsatlara her zaman hazırlıklı olamayabiliriz. Bunun getirisi olarak da bu fırsatlar her zaman bize gülmeyebilir ve elimizden kaçırabiliriz. Aynı şekilde biz insanlar fırsatlar dışında da hemen her gün hayatın bize sunduğu şeylerle uğraşır, bir şeyler için çalışıp çabalarız. Gündelik hayatımızda dahi kazanıp, kaybedebileceğimiz birçok şey çıkar karşımıza. ,

Aynı zamanda hepimiz bir şeyler kazanmanın ne kadar güzel ve gurur verici olduğunu da biliriz. Fakat kaybetmek için aynı şeyleri söylememiz mümkün değildir. Herhangi bir yerde kazanmak varken kaybetmeyi isteyecek birilerinin olması düşük olasılıklardadır. Kazanmanın gurur verici olduğu kadar kaybetmekte çok sakıncalı bir şey olmasa da insanı kötü hissettirir. Yanı sıra kaybedilen şey insanın gözüne büyüdükçe büyür. İnsan o an psikolojik olarak kaybetmenin verdiği hisle çok büyük bir şeyden olduğunu düşünür. Belki de kaybetmenin kötü hissettirmesi asıl olarak buna bağlıdır.

Kaçan Balık Büyük Olur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar