Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Kahvenin Şeker Hastalarına Faydası

0

Kahvenin yeni keşfedilen ve bütün şeker hastalarına umut olacak bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz bugün kahvenin şeker hastaları için insülin enjeksiyonlarının yerini alabilme ihtimalinin olması bunlardan biridir. ilgimi çektiği için buraya taşımayı uygun gördüm.

kahve içenlerin kalp hastalığından, kanserden, felçten, solunum hastalığından, diyabetten ve böbrek hastalığından ölüm riskinin azaldığını gösteren çalışmaların vardır ve ilerleyen yıllarda kahvenin İnsülin in yerini alacağını söyleyebiliriz. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgilere erişmenizi sağlamak için detaylı bir yazıyı’da aşağıya ekledik bizi takip etmeye devam edin.

Kahvenin faydalari nelerdir

 

 

İşte aşağıdaki araştırma bunu detaylandırıyor:

insülin kaleminin günleri sayılı olabilir. araştırmacılara göre, diyabet tedavisinin geleceği yemekten sonra kola yapılan bir vuruş değil, bunun yerine bir shot espresso olacak.

bilim adamları, kan dolaşımında kafein algıladıklarında ilaç salgılayan yüz binlerce yapay hücre içeren bir implantla düzenli olarak iğneye ihtiyaç duyan diyabet hastalarının hayatlarını değiştirmeyi umuyorlar.

diyabetik fareler üzerindeki testler, cildin altına yerleştirilen böyle bir implantın, kahvenin, çayın veya enerji içeceklerinin içindeki kafein tarafından, hayvanların kan şekeri seviyesini kontrol eden bir ilacın üretilmesi için tetiklenebileceğini gösterdi. dozu yükseltmek için bilim adamları daha güçlü kahve verdi.

zürih’te isviçre federal teknoloji enstitüsü’nün ekibinden martin fussenegger, “bunu yaşam tarzınıza tamamen entegre edebilirsiniz” diyor. “glikozu geri almanız için günde ne kadar ilaca ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, sabahları ya da öğleden sonra bir çay ya da kahve içebilirsiniz.”

implant kısa süre içinde insanlar için hazır olmayabilir. fussenegger, gerekli testlerin yapılmasından önce on yıl kadar bir süre geçebileceğini düşünüyor ve yaklaşımın güvenli ve etkili olduğunu göstermek için denemeler yapıldığını belirtiyor. faka işe yaradığı takdirde, bu yöntem birçok diyabet hastasının ihtiyaç duyduğu düzenli enjeksiyonların yerini alabilir. implantın 6 aydan 1 yıla kadar değiştirilmesi gerekmeyebilir ve bu sayede normal hayatınızı geri kazanabilirsiniz.

nature communications dergisinde yazan isviçreli araştırmacılar, glp-1 adı verilen bir diyabet ilacı üretmek için insan hücrelerini nasıl değiştirdiklerini anlatıyor. ilaç, kan şekeri seviyesini kontrol eden insülin üretmek için pankreastaki beta hücrelerini uyarıyor.

yapay hücreler, kan akışında kafein moleküllerini algılayabilmelerini sağlayan bir “gen devresi” içerir. hücreler kafeini tespit ettiğinde, glp-1 üreterek reaksiyona girerler. implant, her biri yüzlerce yapay hücre içeren binlerce jel benzeri kapsülden oluşur. jel kapsüller, hücreleri bağışıklık sisteminden korur, ancak kafein ve glp-1’in dışarı çıkmasına izin verir.

Kahvenin faydalari

hücrelerin ne kadar iyi çalıştığını görmek için bilim adamları hücreleri, çeşitli seviyelerde kafein, çikolatalı milkshake, bitkisel çay, kola, siyah çay, red bull, starbucks kahvesi ve çeşitli hazır kahve kapsülleri ile içeceklere maruz bıraktılar. bitkisel çay ve çikolatalı milkshake’in hücreler üzerinde hiçbir etkisi olmazken; ancak diğer tüm içecekler, kafein içeriğine bağlı olarak glp-1’nin farklı miktarlarda üretilmesini tetiklemiştir.

dünya çapında 400 milyondan fazla insan, tip 2 diyabetten etkilenmektedir ve kan şekeri düzeylerini kontrol etmek, durumu yönetmenin önemli bir parçasıdır. kafein gerektiren bir tedavi herkes için işe yaramasa da, bu yöntem günlük hayatta insanlar için oldukça iyi bir gelişme olabilir.

 

Kahvenin faydalari varmidir

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap