Ana SayfaSAĞLIKKalp Çarpıntısı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kalp Çarpıntısı Vücutta Nasıl Görünür ?

Author

Date

Category

Kalp Çarpıntısı, Kalp Çarpıntısı nedir, Kalp Çarpıntısı hakkında bilgiler, Kalp Çarpıntısı nedenleri, Kalp Çarpıntısı belirtileri, Kalp Çarpıntısı tedavisi, Kalp Çarpıntısı vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Kalp Çarpıntısı hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Kalp Çarpıntısı hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Kalp Çarpıntısı Nedir ? Kalp Çarpıntısı nedenleri nelerdir ?, Kalp Çarpıntısı belirtileri nelerdir ? Kalp Çarpıntısı tedavisi nedir ? Kalp Çarpıntısı vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Kalp Çarpıntısı

Kalp Çarpıntısı Nedir ?

Taşikardi ya da kalp çarpıntısı kişi istirahat halindeyken kalbin, normalden daha hızlı attığı yaygın bir kalp ritmi bozukluğu türüdür. Kalp atış hızının egzersiz, stres, travma veya hastalığa karşı fizyolojik bir cevap olarak artması ise normaldir ve sinüs taşikardisi olarak adlandırılır. Bu, kalbin doğal kalp uyarısını sağlayan ve sağ kulakçıkta bulunan sinüs düğümünün normalden daha hızlı elektrik sinyalleri göndermesi nedeniyle olur. Kalp atım hızı artmıştır, fakat ritim bozukluğu yoktur. Patolojik taşikardilerde ise kalp, dinlenme sırasında üst veya alt odacıklarda veya her ikisinde birden normalden daha hızlı atar. Kalbin daha hızlı atması nedeniyle, kalp kaslarının (miyokard) oksijen ihtiyacı artar. Bu durum uzun süre devam ederse, oksijen yetersizliğine bağlı miyokard hücreleri ölebilir ve bu da kalp krizine yol açabilir.

Kalp Çarpıntısı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kalp Çarpıntısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar