Anasayfa » A dan Z ye kadar » Kaniş Köpekleri Hakkında Bilgiler

Kaniş Köpekleri Hakkında Bilgiler

Kaniş, kaniş köpeği, kaniş köpeği, kaniş köpeği nedir, kaniş köpeği nedir, kaniş köpeği fiyatı, kaniş köpeği hakkında bilgiler, kaniş köpeğinin özellikleri, kaniş köpeği nerelerde yaşar,

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Kaniş Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Kaniş Köpekleri, doğada bulunan en bilinen köpek türlerinden biridir. Dünyanın en zeki köpeklerinden biridir.

Kaniş Köpeği Nedir

Dünyanın en zeki ve en popüler köpekleri olarak tanınır ve sahiplerine duydukları bağlılıkları çok ünlüdür. İşte kaniş köpeği hakkında bilmeniz gereken her şey… Günümüzde kaniş cinsi, boş zaman ve lüks bir hayatı simgeliyor gibi görünse de durum öyle değildir. Bu köpek ırkı, iş yapmak için yetiştirilen köpeklerdir.

Kaniş Köpeği Hakkında Bilgiler

Günümüzde kaniş cinsi, boş zaman ve lüks bir hayatı simgeliyor gibi görünse de durum öyle değildir. Bu köpek ırkı, iş yapmak için yetiştirilen köpeklerdir. Ayrıca kaniş, ingilizcede suya sıçramak anlamına gelen “pudel” veya “pudelin” kelimesinden türemiştir. Üç çeşit kaniş cinsi köpek bulunur: En küçükten en büyüğe doğru giderken bunlar, Oyunca, Minyatür ve Standart’tır. Boyutları ne olursa olsun her kaniş cinsi köpek oldukça eğlenceli ev ünlüdür.

Birçok evlerde süs köpeği olarak yetiştirilse de aslında kaniş köpeği, bir av köpeğiir. Su avcılığında özellikle de ördek avcılığında da oldukça başarılıdır. Kaniş köpeği, dünyanın en akıllı köpeklerinden biri olarak biliniyor. Bu ırkın en önemli özelliği yüksek zekalı olmasıdır ve bu nedenle kolay eğitilen kaniş köpekleri gerçekten çok çalışkanlardır. Kaniş cinsi köpek ırkının bir başka derin özelliği ise sahiplerine oldukça bağlıdırlar ve onları çok kıskanırlar. Paylaşmak istemezler.

Kaniş Köpeği Özellikleri

  • Kaniş ırkının üç farklı boyu var, standart kaniş, minyatür kaniş ve oyuncak kaniş. Irkı 1887 yılında tanıyan American Kennel Club’a göre standart kaniş en eski kaniş boyu, minyatür ve oyuncak kanişler daha sonra ortaya çıkmış.
  • Standart kanişlerin ağırlığı erkeklerde 20-32, dişilerdeyse 20-27 kilo arasındadır. Standart kanişlerin yükseklikleriyse 38-62 santim arasında değişir.
  • Minyatür kanişlerin ağırlıkları 6,8-7,71 kilo arasındadır. Yükseklikleriyse ortama 30 santimdir.
  • Oyunca kanişlerin ağırlıklarıysa 2,72-4,8 kilo arasındadır. Yükseklikleriyse ortalama 25-26 santimdir.
  • Kaniş cinsi köpeğin uzun tüyleri, onu sıcaktan ve soğuktan korur.
  • Çok neşeli ve iyi huylu olan kanişler, çok sıkılmaya gelmezler.

Kaniş Köpeklerinin Beslenmesi

  • Köpeğinizi beslerken kaçınmanız gereken ilk şey hayvan kemikleri ve balık kılçığıdır. Sindirim sisteminde takılıp yırtılma ve tahrişe sebebiyet verebilir hatta köpeğinizde ciddi sağlık sorunlarına en kötüsü ölümüne neden olabilir bu yüzden hayvan kemiklerini evcil hayvanlarınıza ve sokak hayvanlarına vermemeniz gerekir.
  • Ayrıca tatlı yiyecekleri; şeker, çikolata, dondurma ve kafeinli içecekleri köpeğinize vermemelisiniz bu yiyecekler ve içecekler içerdikleri bir takım maddeler yüzünden köpeğin felç geçirmesine veya ölümüne sebebiyet verebilirler.
  • Köpeğinizi kaliteli mamalar ile besleyebilirsiniz. Yavru köpek bakımında köpeğin yediği mama onun gelişimine ciddi katkılar sağlayacaktır. İçerdiği fosfor, kalsiyum tarzı elementler sayesinde diş ve kemik gelişimi için faydalı olacaktır.

Kaniş Köpeklerinin Fiyatı

Kaniş köpeklerinin fiyatları ise 450 lira ile 1500 lira arasında değişmektedir.

Yorum yapın