Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
288

karne heyecanı ile ilgili kompozisyon, karne heyecanı ile ilgili kompozisyon örnekleri, karne heyecanı ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 karne heyecanı ile ilgili kompozisyon, 2021 karne heyecanı ile ilgili kompozisyon örnekleri, karne heyecanı ile ilgili kısa kompozisyonlar, karne heyecanı ile ilgili kompozisyon ödevleri, karne heyecanı ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Karne heycanı, ilköğretim ve ortaöğretim öğretimi veren okullarda, her öğretim dönemi sonrasında öğrenciyi ve öğrenci velisini bilgilendirme amaçlı verilen, öğrencilerin ders başarı puanlamalarını gösteren belgedir. Bizde size karne heyecanı ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Karne heyecanı ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, karne heyecanı ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Daha dün gibi hatırımda okula başladığım ilk gün. Nasıl da heyecanlanmıştım. Hatta annem elimden bıraktığında okulun kapısında ne de çok üzülmüş hatta ağlamaklı olmuştum. Bugün düşününce gülerim o halime. Yeni insanlar, yeni arkadaşlar, yeni bir yerle karşılaşmak ilk başta şaşırtıcı olsa da yine de insan hemen alışıyor. Artık yeni evi okul oluyor.

Bütün bunlardan sonra en çok aklımda kalan bir başka şey de ilk defa karne aldığım gün. Karnede yazılan şeyleri heyecandan okuyamamıştım. Bir koşu babama gösterdim. Aferin diyerek iyi bir harçlık vermiş, ve hemen söz verdiği bisikleti almıştı. Dünyalar benim olmuştu. İçim içime sığmıyordu. Bu hafta yine karne alacağım. Heyecanımdan bir şey eksildi mi hiç, tabi ki hayır. Yine çok heyecanlıyım.

Her karne günü, o ilk günü hatırlarım ve bugün geldiğim noktaya, nasıl da büyüdüğüme şaşırırım. Her karnede biraz daha büyüdüğümü hissederim.

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Öğrenciler günlerinin büyük bir kısmını yıl boyunca okulda geçirirler. Hatta bir yılı baz aldığımız zaman bu yılın da büyük bir kısmının okul sıralarında geçmiş olduğunu görürüz. Eğitim hayatı insan hayatında çok önemli bir etkiye sahip olduğundan öğrenciler gerekli eğitimi alabilmek ve o aldıkları eğitimi hayata geçirebilmek için birçok emek verirler. Yıl boyunca derste dinlenen konular, evde yapılan ödevler, çözülen problemler, ezberlenen şiirler, araştırılan konular, yapılan sunumlar ve etkinlikler öğrencilerin de artık yıl sonunda yorgun düşmelerine ve emeklerinin karşılığını alma istemlerine sebep olmaktadırlar.

Eğitim hayatı insan hayatının da büyük bir kısmını kaplamaktadır. İnsanlar yıl boyunca çok fazla konu hakkında çok fazla bilgi edinir ve bu bilgileri ile ilgili testlere tabi tutulurlar. Derslere çalışmak öğrencilerin artık yıl sonunda yorulmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci karne gününü büyük bir heyecan ile beklemektedir. Yıl boyunca vermiş oldukları emeklerinin karşılığını bir an önce almak isterler. Üstelik bir de karne notları iyi ise bu öğrencinin yıl boyunca vermiş olduğu emeklere karşılık en iyi ödül olarak kabul edilmektedir.

Karne alımı sonucunda okullar da tatile gireceğinden dolayı öğrenciler dinlenmek ve eğlenmek için birçok vakte sahip olacaklarından hemen plan yapmaya başlarlar. Karne almanın yanında bir de tatile girecek olmaları öğrencilere çifte mutluluk yaşatmaktadır. Bu yüzden karne günü öğrencilerin hayatında büyük bir yere ve öneme sahip olmaktadır.

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here