Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Karniyarik Otu Faydaları

0

Çoğumuz Psyllium Kabuğunun Adının Karnıyarık Otu Olduğunu Bilir. Bu Ot Bağırsak Sağlığı İçin Oldukça Önemlidir.bu Yazımızda Size Bu Önemli Ve Faydalı Bitkiden Bahsetmek İstiyoruz

Doktorların Belki De Sakladığı Tedavi Budur. Karnıyarık Otu Çoğu Sporcu Diyetisyen Tarafından Bilinir Ve Bağırsakların Gevşemesini Sağlayarak Ayurveda Tıbbında Tedavi Yöntemi Olarak Anılır.

Hekimlerin Saklı Tedavi Yöntemi

Hint Muzundan Oluştuğu Bilinir. Karnıyarık Otunun Faydası Bundan 2000 Yıl Önce De Bilinmekteydi. Kabızlık Ve İshal Tedavileri İçin Kullanılmıştır.

Bu Tohum Kendi Boyutunun Elli Katı Kadar Şişebilir. Su İle Temasında Şişmesi Değişiktir. Az Miktarda Tüketseniz Dahi Tokluk Hissi Oluşur.

Diyet Yapanlar İçin Önerilir. Lif Oranın Ne Kadar Yüksek Olduğu Yediğiniz Gibi Tokluk Hissetmenizden Anlaşılır.

Kilo Vermek İçin Karnıyarık Otunun Kabuğunu Yemek Yemeden 30 Dakika Önce Tüketin. Tohum Şişmeye Başladıkça Tokluk Hissiniz Artar Ve İsteseniz Dahi Fazla Yiyemezsiniz. Tohumu Yedikten Son 1 Veya 2 Bardak Su İçmeyi İhmal Etmemelisiniz.

Bağırsak Problemlerinizi Karnıyarık Otunun Tohumu İle Çözün

Yapısındaki Lifler Bağırsakların Çalışmasını Tetikler. Bağırsaklardaki Akışkanı Emerek Hızlı Gelişmesini Sağlar. Basit Sindirimin Önünü Açarak Sütunların Boşalmasını Hızlandırır.

Kolesterolü Düşürür
Tüketildiği Takdirde Asitlerin Üretimi Uyararak Kolesterol Seviyenizin Düşmesini Sağlar.

Nasıl Tüketmelisiniz?
Günlük Olarak Yemek Yemeden Yarım Saat Önce Alın Ve 250 Ml Su İle Karıştırın. Bekletmeden İçin. Aksi Halde Tohumlar Şişerek Puding Kıvamına Gelebilir.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap