Anasayfa » HAYVANLAR ALEMİ » Keeshond Köpekleri Hakkında Bilgiler

Keeshond Köpekleri Hakkında Bilgiler

Keeshond, Keeshond nedir, Keeshond köpeklerinin özellikleri, Keeshond köpekleri hakkında bilgiler, Keeshond köpeklerinin bakımı, Keeshond köpeklerinin beslenmesi, Keeshond köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Keeshond Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Keeshond Köpekleri, 1700’lü yıllarda Hollanda’da üretilen bir köpek ırkıdır.


Keeshond Nedir

Wolfsspitz ya da keeshond, 1700’lü yıllarda Hollanda’da üretilen köpek ırkıdır. Ortalama ömrü 13 yıldır. Erkeklerde boy uzunluğu 43 cm ile 48 cm, dişilerde ise 41 cm ile 46 cm arasıdır. Erkeklerde ağırlık 20 kg ile 21 kg, dişilerde 15 kg ile 16 kg arasıdır. Çok sıcakkanlı olup bekçi köpeği olarak kullanılabilir.

Keeshond Köpekleri Hakkında Bilgiler

Keeshond, oblik kestane rengi gözleri, dik üçgen kulakları ve sırtta çember Keeshondolan orta uzunluktaki kuyruğu ile atası Samoyed’e çok benzeyen kompakt küçük bir köpektir. Krem ya da soluk gri alt kürk ile siyah uçlara sahip gri ve dik duran dış kürke sahiptir. Kürkü her zaman daha yeni yıkanmış ya da fırçalanmış gibi görünür. Renkleri oldukça belirgindir ve gözlerin etrafında belirleyici soluk bir gözlük biçimi vardır. Mükemmel bir çocuk dostu, hareketli, zeki ve dikkatlidir. Sahipleri tutarlı olduğu takdirde kolay öğrenir. Kibar bir şekilde sabırla eğitilmelidir. Keeshond karakter sahibi bir ırktır. Çeşitli numaralar yapması öğretilebilir. Sevgi dolu, dost canlısı ve genellikle dışa dönüktür. Keeshond herkesi sever ve ailesinin bir parçası olmak ister. Genellikle diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yine de bazıları çekingen olabilir. Bu nedenle yavruyken çok iyi sosyalleştirilmelidir. Keeshond iyi bir yüzücüdür ve yıllar boyunca Hollanda’daki teknelerde çok amaçlı köpek olarak kullanılmıştır. Bugün eşlik köpeği olarak kullanılmaktadır. Havlamaktan hoşlanır. Bu nedenle iyi birer bekçi köpeğidir. Çok kolay kilo aldığından fazla beslenmemelidir.

Keeshond Köpeklerinin Özellikleri

Keeshond ırkı görünüm olarak oldukça sevimli bir köpektir. Burunları oldukça uzun ve siyah renklidir. Kafa yapıları vücuduna oranla küçüktür. Kulakları dik üçgen şeklinde ve kuyruğu sırtına doğru çember bir şekildedir. Bu köpeklerin tüyleri uzundur. Tüylerinin yapısı çift katmanlı, düz, dik, yumuşak ve ipeksi bir biçimdedir. Tüylerinin yapısı gereği çok fazla tüy döken bir köpektir. Keeshond ırkı krem rengi ve uçları siyah olan kürke sahip bir köpektir. Aynı zamanda kürkü her zaman güzel ve parlak durmaktadır.

Keeshond Köpeklerinin Bakımı

Keeshond, tüy döktüğü zaman düzenli olarak normal tarakla ve fırça ile taranmalıdır. Bunun dışında çok az taranmalıdır.

Keeshond Köpeklerinin Beslenmesi

Keeshonden kuru kibble yüksek kaliteli bir diyet yapmak. Kuru gıda, kavite, diş eti problemleri ve kötü köpek kokusuna neden olabilecek plak ve tartar birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bir veteriner veya köpek yetiştiricisi, Keeshond’unuz için hangi yiyeceğin uygun beslenmeyi sağlayacağına karar vermenize yardımcı olabilir.

Keeshond Köpeklerinin Fiyatları

Keeshond Köpeklerinin fiyatları ise 1000 lira ile 3000 lira arasında değişmektedir.

Yorum yapın