Anasayfa » SAĞLIK » Kemik Veremi Vücutta Nasıl Görünür ?

Kemik Veremi Vücutta Nasıl Görünür ?

Kemik Veremi, Kemik Veremi nedir, Kemik Veremi hakkında bilgiler, Kemik Veremi özellikleri, Kemik Veremi belirtileri, Kemik Veremi nedenleri, Kemik Veremi tedavisi, Kemik Veremi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Kemik Veremi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Kemik Veremi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Kemik Veremi Nedir ? Kemik Veremi nelerdir ?, Kemik Veremi belirtileri nelerdir ? Kemik Veremi tedavisi nedir ? Kemik Veremi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Kemik Veremi

Kemik Veremi Nedir ?

Verem, Mycobacterium tuberculosis bakterisinin neden olduğu çok bulaşıcı bir hastalıktır. Dünya çapında ölümlerin en önemlilerinden biridir. Verem öncelikle akciğerleri etkiler, ancak bazı durumlarda vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. Verem yayıldığı zaman, ekstrapulmoner tüberküloz (EPTB) olarak adlandırılır. Tüm verem vakalarının sadece yaklaşık yüzde 3’ü kas-iskelet sistemini etkiler. Bu vakalardan en çok omurga etkilenir. Bu nedenle, eğer kemik vereminiz varsa, omurganızın içinde veya omurganızda olması daha olasıdır. Bununla birlikte, kemik veremi vücudunuzdaki herhangi bir kemiği potansiyel olarak etkileyebilir. Yaygın bir spinal kemik veremi, Pott hastalığı olarak bilinir. Kemik veremine yakalandığınızda verem akciğerlerin dışına yayılır. Verem normal olarak insandan insana hava yoluyla yayılır. Akciğerde vereme yol açan Myobacterium tuberculosis bakterisi kan dolaşımı veya iltihaplı lenf bezleri ile kemiklere ve eklem sıvılarına erişip buralara yerleşirse kemik veremine yol açar.

Kemik Veremi Vücutta Nasıl Görünür ?

Kemik Veremi
Kemik Veremi

Yorum yapın