Anasayfa » KİM KİMDİR » Kenan Ece Kimdir?

Kenan Ece Kimdir?

Kenan Ece kimdir,Kenan Ece nereli,Kenan Ece eşi kim ,Kenan Ece Biyografisi, Kenan Ece oynadığı filmler,Kenan Ece hangi dini benimser, Kenan Ece hakkında kısa bilgiler, Kenan Ece yaşı kaç,Kenan Ece ne zaman doğdu,Kenan Ece boyu kaç, Kenan Ece göz rengi nedir, Kenan Ece, Kenan Ece hakkında merak edilenler, Kenan Ece çocuğu var mı,Kenan Ece hakkında notlar,Kenan Ece hakkında kısa notlar, Kenan Ece hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Mert Fırat hakkında kısa ve Detaylı biyografisini hazırladık.

Kenan Ece Nereli?

Kenan Cahit Ece Türk oyuncu. Avusturya Lisesini bitirdikten sonra 2004 yılında Amerika’da Davidson College’de tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamladı. Üniversitede birçok oyunda rol aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra dört yıl Dublin’de yaşadı.

 

Kenan Ece Kimdir?

Kenan Ece, 24 Aralık 1980 tarihinde Duabi’de dünyaya geldi. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2004 yılında Amerika’da Davidson College’de tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamladı.Üniversitede birçok oyunda rol aldı.

Mezun olduktan sonra dört yıl Dublin’de yaşadı. Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy’de oyunculuk eğitimine devam etti. İrlanda’nın en köklü televizyon dizisi “Fair City” ‘de 13 bölüm rol aldı. Ardından İrlanda Devlet Tiyatrosu “The Abbey” ‘de çalıştı.Türkiye’ye döndüğünde ilk sinema projesi yönetmenliğini Yusuf Kurçenli’nin yaptığı “Yüreğine Sor” filmi oldu. Beni Unutma filminde oynadı. Samanyolu, Deli Saraylı, İzmir Çetesi, Krem, Kalp hırsızı gibi televizyon dizilerinde rol aldı. 2012′de Mustafa Üstündağ ile Çamur’dan Tiyatro’yu kurdu. Dedesi Galatasaray’ın eski futbolcu ve yöneticilerinden Turgan Ece, Keriman Halis’in erkek kardeşidir.

 

Kenan Ece’nin Eşi Kimdir?

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977, İstanbul Türk oyuncu.Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra tiyatro eğitimine Franklin and MarshallCollege’da başlayıp, daha sonra The New School University Actors Studio Drama Program’da yüksek lisans derecesiyle devam etti. Ayrıca London Academy of Music and Dramatic Arts Shakespeare Atölyesi’ne katıldı. Elia Kazan, Cheryl Crawford ve Robert Lewis’in kurmuş olduğu Actors Studio’nun hayat boyu üyeliğini 2003’te kazanıp Ellen Burstyn, Carlin Glynn, Lee Grant, Elaine Stritch ve DAvid Marguelis gibi isimlerle çalışma fırsatına sahip oldu.

Ergüder, en son Behzat Ç. Bir AnkaraPolisiyesi adlı televizyon dizisinde rol almış, fakat yeni bir projede yer almak için (Atlılar) diziden ayrılmıştır. Ancak proje iptal olmuştur.

2015 yılına kadar Türk Gönül TV*nin Haftasonu Haberleri sunucusu Doğa Rutkay’ın tayini çıkınca Canan Ergüder sunmaya başlamıştır. Prof. Dr. Üstün Ergüder’in kızıdır.

 

Yorum yapın