Anasayfa » SAĞLIK » Kidney Sand Vücutta Nasıl Görünür ?

Kidney Sand Vücutta Nasıl Görünür ?

Kidney Sand, Kidney Sand nedir, Kidney Sand hakkında bilgiler, Kidney Sand özellikleri, Kidney Sand belirtileri, Kidney Sand nedenleri, Kidney Sand tedavisi, Kidney Sand vücutta nasıl görülür ?

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Kidney Sand hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Kidney Sand hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Kidney Sand Nedir ? Kidney Sand nedenleri nelerdir ?, Kidney Sand belirtileri nelerdir ? Kidney Sand tedavisi nedir ? Kidney Sand vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Kidney Sand

Kidney Sand Nedir ?

Glomerülonefritler yani nefritler; kendilerini idrarda kan veya protein görülmesi, çay veya kola rengi idrar yapma, kanda böbrek fonksiyonunun kabaca göstergeleri olan üre, kreatinin gibi maddelerin yüksekliği, vücudun değişik bölgelerinde şişlik (ödem), kan basıncında artış (hipertansiyon), kan yağlarında artış (kolesterol veya trigliserid yüksekliği), idrarın köpüklenmesi veya idrar miktarında azalma ile gösterebilir. Glomerülonefritlerin bir kısmı; besin, sarmaşık veya polen alerjisine, ilaçlara, romatolojik hastalıklara, enfeksiyonlara veya bazı kanserlere bağlı gelişebileceği gibi, birçoğunda da herhangi bir neden tespit edilemez. Pyelonefrit; genellikle idrar yollarından E. Coli başta olmak üzere bakterilerin böbreğe ulaşmasıyla ve nadiren de kan yoluyla olur. Tubulointertisyel nefritler; genellikle penisilinler başta olmak üzere antibiyotiklere, iç maddesi parasetamol olmayan ‘non-steroid antienflamatuar’ ağrı kesicilere bağlı görülür, daha az sıklıkla da pyelonefrit atakları sonrası ortaya çıkar.

 

Kidney Sand Vücutta Nasıl Görünür ?

Kidney Sand

Yorum yapın