Kısa Korku Hikayeleri (Korku Bilgileri)

0
337

Kısa korku hikayeleri ve korkunç bilgilerin yer aldığı yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yaşanmış korku hikayeleri, yaşanmış korkunç olaylar, kısa korku bilgileri ve ürkütücü kısa bilgiler yer almaktadır.

Elisa Lam Gizemli Ölümü

30 Nisan 1991 doğumlu Elisa Lam henüz 21 yaşındayken ABD’nin Los Angeles şehir merkezindeki Cecil Hotel’in su deposunda gizemli bir şekilde ölü bulundu. Oteldeki bakım işçileri, su temini ile ilgili sorunların konuk şikayetlerini incelerken cesedi buldular.Genç kız en son hotelin asansöründe bulunan güvenlik kameralarında görünmüş, ilginç davranışlarda bulunarak kafaları karıştırmıştır.Daha sonra haber alınamamıştır.

Genç kız nasıl olduğu belirsiz bir şekilde çatıya çıkmış, su tankının içine girmiş ve orada ölmüştür.İlginç tarafı ise su tankının kapağı dışarıdan üzerine kapatılmıştır.Eşyaları içinde bulunduğu suyun üzerinde duruyordu.

 

Brenda spencer ”pazartesi günlerini sevmiyorum.”

3 Nisan 1962 ADB doğumlu Brenda Ann Spencer henüz 16 yaşındayken San Diego, Kaliforniya’da bulunan evinin penceresinden Cleveland İlkokulu’ndaki öğrencilere ateş ederek 2 kişiyi öldürmüş ve 9 kişiyi yaralamıştır.Yapılan sorguda pişman belirtisi güstermeyen genç kız kendisine neden böyle bir şey yaptın sorusuna ”pazartesi günlerini sevmiyorum” diyerek cevap vermiştir.

 

Döneminin en korkunç filmlerinden ‘Şeytan’

Korkunç sahneleriyle dünyaya gündem olan şeytan filmi gerçekte Anneliese michel adındaki genç kızın yaşadıklarından esinlenilmiştir.Anneliese 21 eylül 1952 Almanya doğumludur .1 temmuz 1976 da henüz 24 yaşındayken hayatını kaybetmiştir. Ölümünden önceki yıl boyunca Katolik şeytan çıkarma törenleri ile geçirmiştir.on altı yaşındayken nöbet geçirdi,Yirmi yaşına geldiğinde çeşitli dini nesnelere karşı hoşgörüsüz hale geldi ve sesler duymaya başladı. İlaç tedavisine rağmen durumu kötüleşti. 1975’te iki papaz yerel piskopostan izin aldı.Yemek yemeyi bıraktı ve yetersiz beslenme ve dehidrasyon nedeniyle hayatını kaybetti. Bu durumdan ailesi suçlandı.

Ürkütücü kısa bilgiler

Ölmeden önce azrail size doğum anından ölüm anına kadar olan süresiyi hızlı bir şekilde gösterecektir.İşte o an arkanızdan iş çeviren herkesi göreceksiniz

 

1907 yılında Massachussettsli bir doktor özel bir ölüm döşeği tasarladı.Sonrada insan vücudunun ölüm anında 21 gram kaybettiğini rapor etti.bu nedenle ruhun 21 gram olduğu varsayılıyor.

 

Allah ın huzurundan kovulmadan önce Allah’a her yerde en çok ibadet eden şeytandı.

 

Hayali karakter olduğu halde slenderman’ı gördüğünü iddia edip intihar eder 250 insan vardır. Bu insanların çoğu 13-17 yaş arasıdır.

 

Oyuncak bebekler eskiden cinleri hapsetmek için kullanılmaktaydı. Şimdilerde ise halka açık hale getirilmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here