Anasayfa » FİTNESS » Kısa Sürede Kol Kası Nasıl Yapılır ?

Kısa Sürede Kol Kası Nasıl Yapılır ?

Kısa sürede kol kası nasıl yapılır, sıfırdan başlayarak kol kası yapma, sıfırdan başlayarak nasıl kol kası yaparım, kol kol kası hareketleri nelerdir, Ön kol geliştirme hareketleri, ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, ön kol kaslarımı nasıl geliştiririm, ön kol geliştirme egzersizleri, kol geliştirme egzersizler, etkileyici kol kası hareketleri, etkileyici kol kası hareketleri nelerdir, faydalı ön kol geliştirme hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, kısa sürede kol kası nasıl yaparım, kısa sürede ön kolumu nasıl geliştiririm, kısa sürede kol kası yapma

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness ön kol kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Ön Kol Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Kısa Sürede Kol Kası Nasıl Yapılır ?

Plank: Sırtınız yere doğru bakacak şekilde durup, avuç içleriniz yerde, parmaklarınız da bacaklarınıza dönük şekilde durduğunuzda ters plank pozisyonu almış olursunuz. Bu esnada bacaklarınız öne doğru uzanmış olur, yalnız topuklarınız zemine değer. Sadece bu pozisyonda durarak da kol kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ancak ters plank halinde bacaklarınızı kaldırıp indirdiğinizde kol kaslarınız ekstra çalışır ve güçlenir.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Frogger: Frogger yani kurbağalama hareketi için öncelikle şınav pozisyonu almalısınız. Ardından kollarınızı hareket ettirmeden, kurbağa zıplayışı ile bacaklarınızı kollarınızın yanına getirmeniz gerekir. Birkaç saniye sonra yeniden eski pozisyonunuzu alarak hareketi tamamlayabilirsiniz. Frogger hareketinde zıplarken kollardan destek alındığından bu hareketi üst üste hızlı bir şekilde yaparak kol kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Şınav: Temel şınav pozisyonu için yüz üstü uzanmanız, kollarınızı ve bacaklarınızı düz bir şekilde uzatmanız gerekir. Bu esnada avuçlarınız yerde, kollarınız omuzlarınızdan biraz da geniş bir şekilde açık olmalıdır. Vücudunuzu düz bir şekilde aşağı indirip yer ile bir karış boşluk bırakıp ardından eski pozisyonunuza döndüğünüzde şınav hareketini tamamlamış olursunuz. Kollarınızdan destek alarak tüm vücudunuzu hareket ettirdiğinizden bu hareket kollarınızı güçlendirmede oldukça etkilidir.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Triceps Egzersizleri: Triceps egzersizi yapmak için köprü pozisyonu alıp dizlerinizi bükün. Bu esnada avuç içleriniz dışa dönük olmalı. Kollarınızdan destek alarak poponuzu aşağıya doğru indirip yeniden yukarı kaldırın. Aynı zamanda kollarınızı da dirseklerinizden bükün. Bu esnada arka kollarınız mükemmel bir şekilde çalışacaktır.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın