Kızılderililerin Şeref Yasaları

Kızılderililerin Şeref Yasaları

6 Nisan 2019 0 Yazar:

Kızılderililerin Şeref Yasaları Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Kızıl Derili Yasaları

1 – Dua Etmek İçin Güneşle Birlikte Kalk. Tek Başına Dua Et, Sık Sık Dua Et. Büyük Ruh Dinler..
2 – Yollarında Kaybolmuş Olanlara Karşı Anlayışlı Ol. Cehalet, Kibir, Öfke, Kıskançlık Ve Açgözlülük, Kayıp Bir Ruhtan Kaynaklanır. Rehberlik Bulmaları İçin Dua Et.
3 – Kendini, Kendi Kendine Araştır, Keşfet. Başkalarının Senin Yolunu Senin İçin Belirlemelerine İzin Verme. O Senin, Sadece Senin Yolundur. Diğerleri O Yolu Seninle Birlikte Yürüyebilirler, Fakat Hiç Kimse O Yolu Senin İçin Yürüyemez.
4 – Misafirlerine Evinde Saygıyla Davran. Onlara En İyi Yiyeceklerini Ver, En İyi Yatağı Ver Ve Onlara Saygı Ve Onurla Muamele Et.
5 – Herhangi Bir Kişiden, Bir Topluluktan, Bir Çölden Ya Da Bir Kültürden Olsun, Senin Olmayan Şeyi Alma. O Ne Kazanılmıştır, Ne De Verilmiştir. Senin Değildir.
6 – Yeryüzü Üzerindeki Her Şeye Saygılı Ol – İster İnsan, İster Hayvan Veya Bitki Olsun.
7 – Diğer İnsanların Düşüncelerini, İsteklerini Ve Sözcüklerini Onurlandır. Başka Birinin Sözünü Asla Kesme, Alay Etme Ya Da Taklidini Yapma. Herkese Kişisel İfadeleri İçin İzin Ver.
8 – Başkalarına Asla Kötü Bir Şekilde Konuşma. Evrene Bıraktığın Negatif Enerji, Sana Katlanmış Olarak Geri Döner.
9 – Herkes Hatalar Yapar. Ve Tüm Hatalar Bağışlanabilir.
10 – Kötü Düşünceler Zihinsel, Bedensel Ve Ruhsal Hastalıklara Neden Olur. İyimser Ol.
11 – Doğa Bizim İçin Değildir, O Bizim Bir Parçamızdır. Onlar Senin Dünyasal Ailenin Parçalarıdır.
12 – Çocuklar Geleceğimizin Tohumlarıdır. Onların Yüreklerine Sevgi Ek Ve Bilgelik Ve Hayatın Dersleriyle Sula. Onlar Büyürken, Onlara Büyümeleri İçin Yer Bırak.
13 – Başkalarının Kalplerini İncitmekten Kaçın. Verdiğin Acının Zehiri Sana Geri Döner.
14 – Her Zaman Dürüst Ol.
15 – Kendini Dengede Tut. Senin Zihinsel Ben ‘İn, Ruhsal Ben ‘İn, Duygusal Ben ‘İn Ve Fiziksel Ben ‘İn – Hepsinin Güçlü, Saf Ve Sağlıklı Olmaya Gereksinimi Var. Zihnini Güçlendirmek İçin Bedenini Çalıştır. Duygusal Rahatsızlıkları İyileştirmek İçin Ruhsallıkta Büyü.
16 – Kim Olacağını Ve Nasıl Davranacağını Belirlerken Bilinçli Kararlar Ver. Kendi Eylemlerinin Sorumluluğunu Üzerine Al.
17 – Başkalarının Mahremiyetine Ve Kişisel Yerlerine Saygılı Ol. Başkalarının Kişisel Eşyalarına Dokunma, – Özellikle Kutsal Ve Dini Eşyalarına. Bu Yasaktır.
18 – İyi Talihini Başkaları İle Paylaş.
19 – Başkalarının Dini İnançlarına Saygı Göster. Kendi İnancını Başkalarına Kabul Ettirmeye Çalışma.
20 – Önce Kendine Karşı Dürüst Ol. Önce Kendini Besleyemezsen Ve Kendine Yardım Edemezsen, Başkalarını Besleyemezsin Ve Onlara Yardım Edemezsin.

Kızılderili Kanunları

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 5
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares