Anasayfa » EĞİTİM » Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kompozisyon, komşu komşunun külüne muhtaçtır  ile ilgili kompozisyon örnekleri, komşu komşunun külüne muhtaçtır  ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 komşu komşunun külüne muhtaçtır  ile ilgili kompozisyon, 2021 komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kompozisyon örnekleri, komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kısa kompozisyonlar, komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kompozisyon ödevleri, komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size komşu komşunun külüne muhtaçtır  ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanların gündelik yaşamda en çok iletişim ve etkileşim içinde olduğu kişiler komşularıdır. Komşu olduğumuz insanlarla her gün karşılaşır, iletişim halinde oluruz. Bize en yakın insanlar olduklarından dolayı, herhangi bir ihtiyacımız konusunda kendisinden ilk yardım istediğimiz yine onlardır. Komşular her zaman birbirine ihtiyaç duyabilirler. En zor zamanlarda birbirinin yardımına koşabilirler. Dinimiz de komşuluğa çok önem vermiş hatta akrabalıktan bile daha öte tutmuştur.

Bu nedenle komşuluk hakkı, en önemli ve dikkat edilmesi gereken haklardan biridir. Bir insanın komşusu iyi olursa insan mutlu olabilir; ama kötü bir komşu bizleri huzursuz ve mutsuz edebilir. İyiliksever bir komşu her ihtiyacımıza koşar; aynı zamanda bizler de onun ihtiyaçları için çırpınırız. Bu kadar yoğun iletişimde olduğumuz komşularımızla iyi geçinmeli onların gönüllerini her zaman hoş tutmalıyız. İyilikler karşılık için yapılmaz; fakat gelecekte bizler de onlara muhtaç olabileceğimizi bilmeliyiz.

Başımız neler geleceğini asla bilemeyiz. Birbirinin halinden haberdar olan kişiler birbirine de sahip çıkarlar. Günümüzde komşuluk geleneğine maalesef eskisi kadar önem verilmiyor. Ama bizim gerçek gelenek ve göreneklerimiz bu şekilde değil. Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir sözünü hepimiz duymuşuzdur. Bu nedenle komşumuzla olan bağı koparmamalı, ihtiyaçları oldukları anlarda elimizden geldiğince onlara yardım etmeliyiz.

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Komşular, birbirlerine en küçük şey için bile muhtaçtırlar. Kimi zaman önemsiz bir şeyin eksikliği işimizi aksatır. O zaman komşu imdada yetişir. Birlikte yaşama, insanlık tarihinin ilk yıllarından beri bir zorunluluktur. Kişi çevresindekilerle iyi ilişkiler kurmak umudundadır. İyi ilişkiler kuramazsa toplum dışına itilebilir. Kişi yalnızlığa sürüklenir. Güç durumda kaldığında kişinin en büyük düşmanı bu yalnızlığı olur.

İnsan ilişkilerinin temelinde karşılıklı özveri yatar. Yardımlaşmanın en güzel örneğini gördüğümüz kırsal kesimde insan ilişkileri bir özveriye dayanır. İmece, yardımlaşma olgusunun somut örneğidir. İşini erken bitiren köylü, komşusuna yardıma gider. Başka bir zaman da komşusu onun yardımına koşar.

Günümüz kent yaşamında bu ilişkiyi bulmak güçtür. Komşuluk ilişkileri gittikçe zayıflıyor. Aynı apartmanda oturdukları halde birbirlerini tanımayan kişilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın