Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

12 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon örnekleri, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon, 2021 körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon örnekleri, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kısa kompozisyonlar, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon ödevleri, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, körler sağırlar birbirini ağırlar ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Aynı nitelikte insan bulmak çok zor olmasa gerek. Şu dünyada kötü insanların çokça yer ettiği mekanlar veya toplanma yerleri bulmakta çok kolaydır. Kötü nitelikteki kişi grupları için söylenmiş olan bu atasözü, nankörlük, riyakarlık, hırsızlık, yalan konuşma, ırz düşmanlığı, fesatlık gibi konularda insanların yüz karalığını yaşayan kişiler, bunları yapan ve yaşayan diğer kişilerle iyi anlaşırlar.

Çünkü onların bekledikleri de, yaptıkları da bundan ibarettir. Birbirlerine kızmazlar, gücenmezler. Ruhları kör olanlar görmemiş gibi davranır, manevi kişilikleri sağır olanlar duymamış gibi davranır, birbirlerini idare ederler.

“Toplum içinde önemsenmeyen kişiler, birbirine değer verir, saygı gösterirler. Zaman zaman aşırıya kaçtıkları olur ki, dikkati çeker ve alay konusu olurlar.”

Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bedensel engelleri veya farklı özelliklerinden dolayı toplum tarafından önemsenmeyen, ciddiye alınmayan, dışlanan insanlar birbirlerini daha iyi anladıkları için bir arada olurlar, birbirlerine yakınlık gösterip, destek olurlar. Ortak hobileri, eğlence kültürleri, sosyal statüleri olanlar genelde birbirleriyle ortak mekanlarda ve beraber zaman geçirirler. Aynı nitelikte insan bulmak çok zor olmasa gerek.

Şu dünyada kötü insanların çokça yer ettiği mekanlar veya toplanma yerleri bulmakta çok kolaydır. Kötü nitelikteki kişi grupları için söylenmiş olan bu atasözü, nankörlük, riyakarlık, hırsızlık, yalan konuşma, ırz düşmanlığı, fesatlık gibi konularda insanların yüz karalığını yaşayan kişiler, bunları yapan ve yaşayan diğer kişilerle iyi anlaşırlar. Çünkü onların beklediklerinde, yaptıklarında bundan ibarettir.

Birbirlerine kızmazlar, gücenmezler. Ruhları kör olanlar görmemiş gibi davranır, manevi kişilikleri sağır olanlar duymamış gibi davranır, birbirlerini idare ederler. Fiziksel engelleri veya farklı özellikleri nedeniyle, toplum tarafından ciddiye alınmayan, ciddiye alınmayan insanlar dışlanır, çünkü birbirlerini daha iyi anlarlar, bir araya gelirler ve birbirlerine destek olurlar.

Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •