Kötülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
314

kötülük ile ilgili kompozisyon, kötülük ile ilgili kompozisyon örnekleri, kötülük ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kötülük ile ilgili kompozisyon, 2021 kötülük ile ilgili kompozisyon örnekleri, kötülük ile ilgili kısa kompozisyonlar, kötülük ile ilgili kompozisyon ödevleri, kötülük ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Kötülük, Kötülük genellikle bencillik, cahillik, menfaatçilik ve ihmalkarlıkla ilişkilendirilir. Genel ve kısa bir tanım yapmak gerekirse “çevreyi ihmal etmektir.” Etraftakilerden bağımsız olduğunu düşünmek, ötekileri fark edememek, kötülüktür. Bizde size kötülük ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Kötülük ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kötülük ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kötülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kötülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hoşa gitmeyen, zarar veren söz veya davranışların ortaya çıkardığı olumsuz durum, kötülük olarak tanımlanabilir. Kötülük herhangi bir insana, hayvana, bitkiye veya başka bir varlığa zarar vermek demektir. Kötü kelimesinden türemiştir. İyiliğin zıt anlamlısıdır.

Kötülük yapanlara ”kötü” denir. Kötülerin amacı etrafına zarar vermek, insanları birbirine düşürerek düşman etmektir. Kötü bir özelliktir. Mecaz anlamda şeytanı ve onun yaptıklarını anımsatır. Allah, her türlü kötülüğü yasaklamıştır. Kötü insanların diğer dünyada cehennem ile cezalandırılacağını belirtmiştir. Zaten bu dünya imtihanının amacı da iyi ile kötüyü ayırt ederek mükafatlandırmak veya cezalandırmaktır.

Kötü insanları hiç kimse sevmez. Herkes onlardan uzak durmaya çalışır. Çünkü onlar, daima insanların kuyusunu kazmakla meşguldür. İnsan hayatına asla önem vermezler. Sadece kendilerini düşünür, kendileri için yaşarlar. Dünyadaki hiçbir varlığın onlar için bir anlamı ve değeri yoktur. Kötülükten uzak durup iyi olmak gerekir. Allah, iyilerin yardımcısıdır. Yaptığımız iyilikler asla unutulmayacaktır. aynı şekilde kötülükler de unutulmayacak ve zamanı geldiğinde kötülüğün cezası verilecektir.

Kötülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Kötülük her şeyden önce insanın ahiret hayatını karartmaya başlar. Yok olmanın ve kaybetmenin bir nedeni de kötülüktür. Kötü bir insanın etrafında kimse olmaz. O insan, bir süre sonra kendisini hayatın çöküşüne sürükler. Kötülük aslında kıskanmak, ihanet etmek veya mahrum bırakmak değil de insanlara saygının azalması, onları küçük görme ve yardıma ihtiyacı olmadığı halde ihtiyacı olanların hakkını yemektir. Kötülük, bir hayvana eziyet etmektir.

Kötülüğü içinde barındıran insanın kendisine ve etrafına verdiği zararlar ölçülemez. Sadece dışarıdan bakılınca göze hoş görülmeyen ve zarar verici her şeyin nedenidir aslında. Kötülük yapmaya başlayan insan içki ve sigaraya bağımlı olan insan gibi yaptıkça yapar. Bazen de kötülük insanın kirlenmesidir. Kötü insan ve kötü olan her şey terk edilmeye ve yalnız kalmaya mahkûmdur. Kötülük aile içi problemlere neden olur.

Arkadaş çevresinin yok olmasına, bir işten ayrılmaya, çevresinde yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Sosyal yaşamda dışlanmaya ve sürekli isyan etmeye, intiharlara yol açar. Kötü insanlar öldüğü zaman cenazesine gelecek insan sayısı elbette az olacaktır. İyi insanın hayatı ve ölümü de böyle midir? Demem şu ki bu dünyada kötü olanın diğer dünyada yeri olamaz. Sizce de geç değil ise iyiliğe koşun.

Kötülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here