Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

15 Eylül 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon, 2021 kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kısa kompozisyonlar, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon ödevleri, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kusursuz dost arayan dostsuz kalır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanın çevresinde her zaman birtakım insanlar bulunur. Bu insanların bir kısmı akrabaları, bir kısmı da arkadaşları ve dostlarıdır. Dostlar insan sahip olunan insanların en değerlilerindendir çünkü herkes kolay kolay gerçek bir dost bulamaz.

Kişi eğer ki gerçek bir dost bulduysa ona sımsıkı sarılmalı ve onu her haliyle kabul etmelidir. Her insanın mutlaka iyi yönlerinin olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Önemli olan insanları tüm özellikleri ile kabul etmektir. Dost dediğimiz kişilerin olumsuz özelliklerini görerek onları eleştirmek çok yanlış bir davranıştır. Böyle bir davranış dostlarımızı kaybetmemize sebep olur. Oysa dostlar kolay kolay kaybetmeyi göze alamayacağımız kişiler olmalıdır.

Dostluk çok önemli bir kavramdır. İnsan iyi gününü de kötü günün de dostu ile paylaşabilir. Dostlar her durumda yanımızda olan kişilerdir. Arkadaşlık kolay kurulur ama dostluk kolay kurulan bir bağ değildir. Bu nedenle kazanılan dostluklarda dostlarımızın olumsuz özelliklerini büyütmeyerek onları kendimizden uzaklaştırmamız gerekmektedir.

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Sahip olunacak dostları anlatıp kimsenin dört dörtlük olmadığını belirterek dostlarınızı kusurları ile kabul etmeniz gerektiğini ifade eder. Atalarımız dostlarınızı seçerken onların hataları var diye yakınlık kurmaktan kaçınılmamalı gerektiğini öğretmiştir. Hayatımız boyunca çevremizde bir çok insan olmaktadır. Merhaba ile başlayan tanışmalar arkadaşlıklara ve dostluklara dönüşmektedir.

Kendimize en doğru dostu bulmak için onların kusursuz ve çok iyi olmalarını bekleriz ama öyle birisi olmadığı gibi yalnız kalmaya mahkum olan kişilerizdir. Dostların varlıkları insanları geliştirir ve yüceltir. Gerçek bir dost aranacak ise ona sımsıkı sarılmayı güvende hissetmeyi bilinmelidir. Dostlarınız sizi yücelttiği gibi onlarda görülecek hataları görmezlikten gelerek öyle kabul etmeniz gereklidir. İnsanların iyi yönleri varsa mutlaka kötü yönleri de olacaktır.

Dost dediğiniz kişinin olumsuz taraflarını eleştirmemelisiniz. Onları öyle yapan sahip oldukları olumlu ve olumsuzlukları olmaktadır. Dostlar kaybedilmeyecek kadar çok önemli olmaktadır. Dostluk önemli olduğu gibi iyi ve kötü günde bir araya olmanızı gerektirir. Kötü gününüzde dostunuz yanınızda değilse dostumuz olmayacaktır. Kusurları ve hataları ile kabul edilmelidir. Dostunuzu böyle kabul etmezseniz yalnız kalacağınıza işaret eder. İnsanlar hep sahip olduklarından fazlasını istediği gibi bu durumda olmaktadır.

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •