Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

16 Temmuz 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon, kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon örnekleri, kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon, 2021 kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon örnekleri, kütüphane haftası ile ilgili kısa kompozisyonlar, kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon ödevleri, kütüphane haftası ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Kütüphane anlamına gelen ve genellikle Batı dünyasında yaygın olarak kullanılan ‘bibliothek’ kelimesinin aslı Eski Yunancadır ve biblion kitap, theke saklandığı yer demektir. Bizde size kütüphane haftası ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Kütüphane haftası ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kütüphane haftası ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Kitap, insanoğlu için vazgeçilmez bir eğitim, bilim ve sanat kaynağıdır. Kütüphaneler bu hazinenin insanlığa sunulduğu ve korunduğu yerlerdir. Kütüphaneler evimizdeki kitaplıklardan farklıdır. Buradaki kitaplar herkesin kullanımına açıktır ve çok daha fazla miktardadır. Öğrenciler, iş adamları, bilim insanları ve diğer tüm insanların uğrak noktalarıdır kütüphaneler.

Televizyon, bilgisayar, telefon gibi araçlar günümüz teknolojisinin önümüze sunduğu faydalı araçlardır. Ancak hiçbiri kitabın yerini tutamamaktadır. Dünya üzerindeki en gelişmiş ülkelerde bu teknolojiler kütüphaneye tercih edilmemektedir.

Türk Kütüphaneciler Derneği 1964’te başlattığı girişim ile her sene Mart ayının son pazartesi günü başlayan haftayı Kütüphaneler Haftası olarak belirlemiştir. Tüm basın ve yayın organları bu hafta boyunca kitap ve kütüphanelerin öneminden bahseder. Kitap sevgisinin arttırılması, okuma alışkanlığının kazandırılması, öğrencilerin kitaba yönlendirilmesi bu haftanın başlıca amaçları arasındadır.

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Kütüphane içerisinde yüzlerce, binlerce kitabın barındığı; kitap dostlarına hizmet vermek amacıyla oluşturulmuş kitap evleridir. İnsanlar burada merak etikleri bir konu hakkında araştırma yapmak için ya da beğendiği bir kitabı okuyarak hoşça kaliteli zaman geçirmek için gelmektedir.

Kütüphaneler kitaplara, ilme açılan kapılardır. Raflarda yer alan her bir kitap, her eser ayrı bir gizemin, ayrı bir dünyanın anahtarıdır. Ben ne zaman bir kütüphaneden içeri adım atsam bir roman kahramanı, bir maceraperest gibi hissederim kendimi. Kitapları rafından çıkarmak, kitaba dokunmak, kitabın kapağını açmak, kitabın içerisini şöyle bir kurcalamak tarifsiz bir mutluluk verir bana. Çoğu zaman kitapların içerisinde kendimi kaybeder, farklı rüyalara dalarım. Zamanın nasıl geçtiğini bile farkına varmam. O kitap, bu kitap, şu kitap derken raflardan raflara gezer; düşlerden düşlere dalarım.

Kütüphanelerin insanları cezbeden ayrı bir havası vardır. Hele ki kitap kokusunu seviyorsanız tam sizlik bir yer diyebilirim. Uzun zamandır aradığım bir kitabı bulduğumda duyduğum heyecan ve mutluluk, kütüphanelerin bu insanı cezbeden havasından olsa gerek diye düşünüyorum. Devir her ne kadar internet devri olsa da okuma kültürü açısından kitapların her zaman ayrı bir yeri vardır ve bu ayrı yer hiç kuşkusuz her zaman da korunacaktır. Soruyorum size kütüphanenin rafından alınan bir kitabın verdiği mutluluğu, kitabın kapağını açmanın verdiği heyecanı ve o kitap kokusunu hangi bilgisayar ekranında, hangi tablet, telefon ekranında bulabilirsiniz.

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •