Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Kuzey Kamışçını Kuşları Hakkında Bilgiler

0

Kuzey Kamışçını Kuşları, Kuzey Kamışçını Kuşları nedir, Kuzey Kamışçını Kuşları hakkında bilgiler, Kuzey Kamışçını Kuşları özellikler, Kuzey Kamışçını Kuşları yaşam alanları, 

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Kuzey Kamışçını Kuşları hakkında bahsetmek gerekirse Kuzey Kamışçını Kuşları, her yaştan kesimin göremeyeceği ve ülkemizde’de nadir bulunan cins bir kuş türüdür.

Kuzey Kamışçını Kuşları Nedir

Kuzey kamışçını, ötleğengiller familyasından bir kuş türü. Ilıman Asya ve Avrupa’nın en doğusunda ürerler. Göçmendirler. Kışı Hindistan ve Sri Lanka’da geçirirler. Batı Avrupa’ya nadir bulunurlar.

Kuzey Kamışçını Kuşları Hakkında Bilgiler

Ilıman Asya ve Avrupa’nın en doğusunda ürerler. Göçmendirler. Kışı Hindistan ve Sri Lanka’da geçirirler. Batı Avrupa’ya nadir bulunurlar. Bu küçük ötücü kuşlara ait kuş, çalılık veya açıklıklarda bulunan bir türdür, çoğunlukla suya yakın yerlerde bulunurlar ama bataklıklarda bulunmazlar. Çalılıkta yaptılları yuvaya 4-6 yumurta bırakırlar. Boyları 12.5-14cmdir. Erişkinin arka tarafı kahverengi ve uzuvları soluk renklidir. Saz kamışçını ve Çalı kamışçını ile kolayca karıştırılabilir. Saz kamışçınına benzerdir. Ama arkası ondan daha gri alın daha az yassılaşmıştır ve gaga daha az kuvvetli-sivridir. Eşeyler benzerdir. Ama genç bireylerin alt kısmı daha sarımsıdır.

Kuzey Kamışçını Kuşları Özellikleri

Ötleğengiller (sylviidae) familyasından bir kuş türüdür. Boyları 12,5-14 cm dir.Erişkininin arka tarafı kahverengi ve uzuvları soluk renklidir.Saz Kamışçını ve Çalı Kmışçınıyla kolayca karıştırılabilir, onlardan öncelikle daha melodik ötüşüyle ayrılabilir. Ayrıca arkası saz kamışçınından daha gri,alnı daha az yassılaşmış ve gagası daha az kuvvetli ve sivri,bacakları daha koyudur. Eşeyler benzer amagenç bireylerin altları daha sarımsıdır.

Kuzey Kamışçını Kuşları Yaşam Alanları

Çalılık ve açıklıklarda bulunan bir türdür,yaygın olduğu yerlerde park ve bahçelerde de bulunur.Ancak genelde bataklıklarda bulunmaz. lıman Asya ve Avrupanın en doğusunda ürerler. Göçmendirler,kışı Hindistan ve Sri Lanka`da geçirirler. Batı Avrupa`da nadir bulunurlar Blyth`s Reed Warbler olarak da bilinirler,bu adı İngiliz Zoolog Edward Blyth`den almışlardır.

Kuzey Kamışçını Kuşları Beslenmesi

Böcekçildirler,ama küçük yumuşak meyvelerle de beslenirler.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap