Anasayfa » EĞİTİM » Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon örnekleri, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon, 2021 lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon örnekleri, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kısa kompozisyonlar, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon ödevleri, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Yalnız konuşarak, yaparım ederim diyerek bir yere varılmaz ve hiçbir iş gerçekleştirilemez. Atıp tutmaktan ziyade harekete geçip uygulamak ve çalışmak lâzımdır. Bazı insanlar vardır sadece konuşurlar. Bunu ben şöyle yaparım, ben olsam şöyle yapardım, şunu şöyle yapsa ya gibi. Fakat gel gör ki ne kadar konuşursa konuşsun bir anlamı yoktur. Konuşmakla bir şeyler olmuyor.

Örneğin bir masa yapacaksınız. Sabahlara kadar anlatın, konuşun. Masa şöyle yapılır, şöyle olmalı, gibi. Fakat bu konuşmalar ne kadar çok olursa olsun bir şey üretmez. Çünkü o masanın olması için konuşmaktan ziyade malzemeye, alete ve insan gücüne ihtiyaç vardır. Bunları sağladıktan sonra ise koyulursunuz ve elinizden geldiğince bir urun ortaya koymuş olursunuz. Fakat konuşmakla kalsaydık elimizde hiçbir ürün olmazdı.

Bazen de şöyle durumlarda kullanırız lafla peynir gemisi yürümez atasözünü bir sorun vardır bu sorun karşısında birileri çözüm üretmekten ziyade boş konuşmayı tercih ederler.  Halbuki bizim ihtiyacımız olan kucaklar dolusu boş sözden ziyade bizim için bir çözüm olacak fikirler üretmektir. Boş gereksiz konuşmanın yapmayacağınız vaatleri konuşmanın laf kalabalığından başka bir ise yaramadığını bilmek gerekir. Konuşanlar değil çalışanlar üretir, kazanır

Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bir insanın gerçek kimliğini yüzünü görmek ve öğrenmek için, o kişinin konuştuklarına değil, yaptığı işlere bakmak gerekir. Hayal ve hafızası çok geniş ufuklarda olabilir, imkânsız şeyleri bile hayal edebilir. Bu bakımdan düşünmek ile, gerçekleştirmek arasında çok uzun mesafeler bulunmaktadır. Bir şeyi düşünmek veya hayal edebilmek güzel olsa da, o düşünceleri gerçekleştirebilmek sonuç olarak daha da güzeldir. İnsan bilemediği konularda fikir ve düşünceler üretebilir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişileri de fikir ve düşünceleriyle etkileyebilir.

Fakat düşünce ile gerçek arasında, bazen çok uzak mesafeler olabilir. Bu mesafeler zor ve sıkıntılı yollardan meydana gelebilir. Sadece söz ve düşüncelerle bir işi gerçekleştirmek imkânsızdır. Her işin oluşumunda maddi bir güce de ihtiyaç vardır. Maddiyat olmadan bir işin gerçekleşmesi olanaksızdır. O bakımdan kişileri değerlendirirken, ifade ettikleri söz ve düşüncelerden ziyade, o kimselerin yaptıkları işleri değerlendirmek, daha gerçekçi ve sağlıklı olur.

Her işin meydana gelmesinde fikir ve düşüncelerle birlikte, parasal bir ihtiyacında olabileceği göz önüne alınmalıdır. Maddi güç olmadan, bir iş meydana getirmek hayal ile eş değer durumdur. “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” Atasözünde olduğu gibi, kişinin aynası ve yansıttığı gerçek, yaptığı işlerdir, söylediği sözler değildir.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın