Anasayfa » Genel » Lavabo Açıcı Neden Patlar , Nasıl Kullanılır?

Lavabo Açıcı Neden Patlar , Nasıl Kullanılır?

Konu içindekiler

Lavabo Açıcı patlarmı,Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır,Sıvı/Jel Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır,

Lavabo Açıcı Neden Patlar

Lavabo Açıcı evet patlaya bilir ,bilinmedik marka bir Lavabo Açıcı almış iseniz patlama olasılığı yüksektir çünkü icinde asit bulunmaktadır,bu konu ile ilgili ciddi kazalar mevcuttur.

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

  • Lavabo açıcıyı kullanmadan önce sıcak suyu hazır edin.
  • Kimyasal koruyucu eldiven giyin
  • Lavabonun içine bir paket lavabo açıcı boşaltın
  • Ardından sıcak suyu yavaşça lavaboya boşaltın (Önemli : Üzerinize sıçratmamaya dikkat edin)
  • Sıcak suyu boşaltmanızın ardından çıkan gazdan korunmak için evinizi havalandırın ve gazı solumamaya dikkat edin Tıkanıklığın açılması sonrasında bol suyla lavaboyu yıkayın.

Lavabo açıcı nasıl kullanılır

Sıvı/Jel Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Genelde sıvı/jel olarak satılan lavabo açıcı kimyasallarda, tıkanmış lavabonuzu boşaltmaya gerek yoktur. Mutfak ve Banyo lavaboları pis su dolu olsa bile, sudan ağır jel formülü sayesinde doğrudan tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar iner.Su kaynatmanıza gerek yokturKimyasal koruyucu eldiven giyinSıvı veya jel lavabo açıcıyı tıkalı olan mutfak veya lavabonuza “ürünün arka kısmında belirtilen ölçüde” dökünTıkanıklığın açılması sonrasında bol suyla lavaboyu yıkayın

Bazı lavabo açıcı jeller düzenli kullanıldığında gider borularında birikintilerin sebep olduğu kokuları da yok etmektedir. Ayrıca jel lavabo açıcı ürünler plastik ve PVC sıhhi tesisat tahliye borularına zarar vermemektedir.

Lavabo Açıcı Ürünler Hangi Alanlarda Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Lavabo açıcı, tıkalı lavabo giderlerini açmakta kullanılan kimyasal malzemedir. Lavabo, banyo, bide, evye ve tuvaletlerin tahliye borularında çeşitli pislikler, yağlar, saç ve sıvaşıcı artıkların birikmesiyle oluşmuş tıkanıklıkları kimyasal eritme yoluyla açar.

Lavabo Açıcıları Bu alanlarda kullanmayın!

Alüminyum ve çinko üzerinde kullanmayınızKullanma talimatlarını mutlaka okuyunuz

Çimento veya metal objelerin sebep olduğu tıkanıklıkları açmayacaktır, bu nedenle bu sorunlar için kullanmayın

Başka bir ürün veya madde ile karıştırmayınızGıda maddelerinden uzak tutunAltın kapaklı atık tesisatı üzerinde kullanmayın.

Lavabo Açıcı İşe Yaramıyor!

Banyo ve Mutfak giderlerinde oluşan tıkanıklıkları her zaman kimyasal ürünler ile açmanız mümkün olmayabilir. Tıkanıklığın açılmadığı durumlarda üst üste lavabo açıcı ürünlerin kullanımı gider borularına zarar verir. Bu nedenle açılamayan tıkanıklık için bizi arayın. Firmamız robot cihazlar ile kırmadan tıkalı olan bölgeyi açar ve kamera ile gider borusunu görüntüleriz. İstanbul’un tüm bölgesine aynı gün içinde servisimiz bulunur. Siz de servis kaydı oluşturmak istiyorsanız bizi arayın!

Toz Lavabo Açıcı ürünlerde genellikle “Kostik” kullanılır. Bu bileşkenin formülü NaOH ile gösterilir.

Sıvı Lavabo Açıcı ürünlerin formülü ise şöyle;

KOH katı
Hipo
Sodyum silikat
Su

Lavabo Açıcı Zararları

Kimyasal Koruyucu Eldiven

Lavabo açıcı olarak aldığınız kimyasalları kullanırken alınması gereken önlemleri mutlaka okuyun. Lavabo açıcı ürünler tamamen kimyasal ürünler olduğu için vücut ile teması oldukça zararlıdır, derinizle temas halinde derinizi yakabilir. Bu nedenle bu tür kimyasal ürünler kullanılırken kimyasal koruyucu eldivenler ve açığa çıkabilecek gazlara karşı temkinli olmakta fayda var. Lavabo açıcı ürünü kullanacağınız alanlarda pencereleri açıp havalandırınız.

Lavabosunu açmak için kullandığı kimyasal bomba gibi patladı

Bolu’da meydana gelen olay akıllara durgunluk verdi. Bu sabah gündeme bomba gibi düşen habere göre 43 yaşındaki G. Dinlemez, lavabo açıcısını döktü, kısa bir süre sonra bomba gibi patlayan lavabo açıcı yaraladı.

Ortalığa saçılan kimyasallar yüzünden yaralandı. Boynunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde geçmeyen zararlar oluştu.

Bolu`da 43 yaşındaki G. Dinlemez, tıkalı lavaboyu açayım derken hayatını kararttı. Toz açıcının üstüne eşinin bir de sıvı açıcı dökmesi ile patlayan lavabo, talihsiz kadının vücudunu mahvetti.

Bolu`da ilginç ve hazin bir lavabo açma olayı yaşandı. Tıkalı lavabo açmak için neredeyse canından olacak olan 43 yaşındaki talihsiz G. Dinlemez’in vücudunda ciddi yaralar oluştu.

Tıkanan lavaboyu açmak için dökülen lavabo açtan etrafa sıçrayan kimyasal maddeler hayatını kararttı!

Yorum yapın