Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Lg G5 Format Atma -Hard Reset Atma

0

Lg LG5 telofonunuza ik şekilde format ata bilirsiniz ,1cisini genelde telofonu sıfırlama virüs girme durumlarında lg g5 cihazımı yedekleyip ve fabrika ayarlarına geri döndürmek için diğer 2. yöntem ise ekran desen kilidini veya pin ekran pin kodu kilit kodu koyduksak hard reset yöntemini kullanırız.


lg lg5 telofona format atma yedek alma

LG G5 FORMAT NASIL ATILIR ANLATIM

1. Yöntem

Fabrika ayarlarına dönzerme Yedek Alma

Telefonda Ayarlar uygulamasını açın. Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunu izleyin. Ekranın altında bulunan Cihazı Sıfırlaseçeneğini seçin. Gelen ekranda “Tümünü Sil” butonuna dokunun. Bu işlem sonrasında telefonunuzda bulunan tüm resimler, uygulamalar, oyunlar, ayarlar, rehber vb. verileriniz silinecektir. Bundan dolayı bu işlemi yapmadan önce verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.


lg lg5 hard reset factory

lg g5 hard reset atma

2.Yöntem

LG G5 Hard Format Atma

Hard format veya Hard Reset olarak adlandırılan bu işlemi zorunlu olmadıkça kullanmanızı önermiyoruz. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa, açılmıyorsa veya yukarıdaki anlattığımız Fabrika Ayarlarına dönme yoluna erişemiyorsanız tercih edebilirsiniz. Hard Format için aşağıdaki adımları izleyin.

lg g5 hard reset atma şekli

lg g5 reset atma sıfırlama

  • Telefonunuzu kapalı konuma getirin. Eğer telefonunuz açıksa ve kapanmıyorsa telefonun bataryasını çıkartıp tekrar takın.
  • Telefon kapalı konumda iken Ses Kısma tuşuna basılı tutup Güç düğmesine basın ve elinizi iki düğme üzerinde basılı tutun.
  • Telefon açılacak ekrana LG logosu gelecektir. Ekrana System Recovery menüsü gelene kadar Güç Düğmesi ve Ses Kısma düğmesine basılı tutmaya devam edin.
  • System Recovery menüsünde yer alan “Factory Data Reset” seçeneğini seçin. Menüde aşağı yukarı gitmek için Ses Kısma/Açma düğmelerini, menüyü seçmek için Güç düğmesini kullanın.
  • Karşınıza bir onay ekranı gelecektir. Yes seçeneğini seçin. Seçimi yaptıktan sonra telefon kapanacak ve format atılma işlemi başlayacaktır. Son olarak telefonunuz formatlanmış olarak açılacaktır.
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap