Mastit Vücutta Nasıl Görünür

0
388

Mastit, Mastit nedir, Mastit hakkında bilgiler, Mastit özellikleri, Mastit belirtileri, Mastit nedenleri, Mastit tedavisi, Mastit vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Mastit hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Mastit hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Mastit Nedir ? Mastit nelerdir ?, Mastit belirtileri nelerdir ? Mastit tedavisi nedir ? Mastit vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Mastit

Mastit Nedir ?

Bir tür meme iltihabı olan mastit, tedavi edilmediği durumlarda daha önemli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Mastit, göğüs dokusunun enfeksiyon sonucu iltihaplanmasıyla ortaya çıkıyor. Özellikle yeni doğum yapmış anneleri, emzirmelerinin 6 ila 12’nci haftalar arasında etkiliyor. Nadir de olsa ilerleyen haftalarda mastit görülen anneler de bulunuyor. Genellikle yenidoğan annelerinde görülen ve özellikle emzirmenin başladığı ilk haftalarda görülen mastit, bazı durumlarda ileriki haftalarda da ortaya çıkabiliyor. Hastalığın tanısı ve tedaviye başlangıç süreci hem anne hem de bebek sağlığı açısından önem taşıyor. Anne göğsünde bir süt kanalı tıkanırsa, göğüste süt birikimi gerçekleşir. Emzirme şekli doğru değil ise veya anne sütü bol miktarda olduğu için süt yeteri kadar memeden boşalmıyorsa kalan süt, bakteri oluşumu için uygun bir ortam yaratır. Annenin meme cildi ve bebeğin ağzından, göğüs ucundaki çatlaklar aracılığıyla süt kanalına bu bakteriler geçebilir. Burada üreyen bakteriler mastite yol açar.

Mastit Vücutta Nasıl Görünür ?

Mastit
Mastit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here