Mehmet Rüştü Solakoğlu Kimdir?

0
216

Mehmet Rüştü Solakoğlu, Mehmet Rüştü Solakoğlu Kimdir, Mehmet Rüştü Solakoğlu Nereli, Mehmet Rüştü Solakoğlu Kaç Yaşında, Mehmet Rüştü Solakoğlu Evli Mi, Mehmet Rüştü Solakoğlu Çocuğu Var Mı, Mehmet Rüştü Solakoğlu Hayatı, Mehmet Rüştü Solakoğlu  Biyografisi

Bugün sizlere, Mehmet Rüştü Solakoğlu hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Mehmet Rüştü Solakoğlu Kaç Yaşında?

Mehmet Rüştü Solakoğlu Kimdir?

Çolakoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve şeref başkanı 90 yaşındaki Mehmet Rüştü Çolakoğlu’nun cenazesi, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Teşvikiye Camii’nde öğle namazının ardından kaldırılan cenaze törenine, soğuk havaya rağmen çok sayıda işadamı katıldı. Başsağlığı dileklerini eşini kaybetmenin büyük acısını yaşayan Mübeccel Çolakoğlu, oğulları Ali Nuri ve Hasan Tevfik Çolakoğlu ile diğer yakınları cami avlusunda kabul ettiler. Başsağlığı dilemeye kuyruğu cami avlusundan dışarı taştı.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de çelenk gönderdiği cenaze töreninde Mehmet Rüştü Çolakoğlu’nun gelinlerinden Feyza Çolakoğlu gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın da katıldığı cenaze törenine iş dünyasından Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, TOBB Başkanı Fuat Miras, TÜSİAD Başkanı Erkut Yücaoğlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Hüsamettin Kavi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding İnşaat ve Maden Grubu Başkanı Mustafa Koç, İbrahim Bodur, Üzeyir Garih, Cem Boyner, Halit Narin, Ömer Dinçkök de katıldı.

Törende politika dünyasından ise eski bakanlardan Nevzat Ayaz ve Yalım Erez ile Orhan Keçeli, İlhan Kesici yer aldı. Teşvikiye Camii’nde 11’inci dönem İstanbul Milletvekili Rüştü Güneri’nin üzerinde Türk bayrağı sarılı cenazesi de Çolakoğlu’nun cenazesi ile birlikte kaldırıldı. Cenazeler, daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Mehmet Rüştü Solakoğlu Serveti Ne Kadar?

Merhum Mehmet Rüştü Solakoğlu, ülkemizin en zengin adamlarından biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here