Ana SayfaEĞİTİMMilli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon, 2021 milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kısa kompozisyonlar, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon ödevleri, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Milli sınırlar içinde vatanı oluşturan tüm parçalar bir bütündür parçalanamaz sözü ile anlatılmak istenen şey, bir halkın geçmişten beri sahip olduğu toprakların kutsal olduğu ve kimseye verilmemesi gerektiği anlatılmaktadır. Gerekirse bu uğurda savaşılır, ölünür ama düşmanların toprakları işgal edilmesi kabul edilemez.

Özellikle Birinci Dünya Savaşı sonrasında, itilaf devletlerinin bu topraklar üzerinde birçok hesabı ve hayali vardı. Örneğin Doğu Anadoluyu da içine alan büyük bir Ermeni devleti kurulmak isteniyordu. Ancak Mustafa Kemal Atatürk, vatanın tek bir karış toprağından bile vazgeçilmemesi gerektiğini ve bunun için mücadele etmeye, savaşmaya devam edileceğini anlatıyordu. Bu mücadelede tüm halk sorumluluk almalıydı. Topraklarını zaten kutsal sayan, onu namusu gibi gören Anadolu halkı da bu düşünceyi benimsemiş ve kanı pahasına da olsa tek karış toprağını düşmanlara bırakmama gayretini göstermiştir. Çünkü onlar biliyordu ki taviz tavizi doğururdu. eğer bir karış topraklarından vazgeçecek olsalardı, düşmanlar hep daha fazlasını isteyeceklerdi.

Bu ülke, doğusuyla, batısıyla; kuzeyiyle, güneyiyle bir bütündür. Türkiye cumhuriyetidir. Onun bölünmesi ve başka devletlerin eline bırakılması düşünülemez. Hangi ırktan veya dinden olursa olsun, bu kutsal topraklar için bütün atalarımız mücadele göstermiş ve çoğu şehit veya gazi olmuştur. Bu toprakları korumak da hepimize düşer.

Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bir toprak parçasının vatan olabilmesi için belki de yüzyılların geçmesi gerekmektedir. Bazı topraklar salt bir halkın çoğunluğu oluşturması ile vatan toprağı olurken bazı topraklarda bir çok farklı coğrafya ve kültürden insanın bir araya gelmesi ile oluşmuş bir kozmopolit yapının eseri olarak da vatan olabilmektedir. Amerika ve ülkemiz belki de bu tarz vatan kavramına en iyi örneklerdir.

Türk milletinin vatan sevgisi gerçekten ortalamanın üzerindedir. Vatanımızı memeleketimizi ülkemizi çok severiz. Dedelerimizin yapmış olduğu savaşları ve fedakarlıkları her zaman minnetle anan onların mirasına toz kondurmayan bir ülke bir toplum olarak yaşamaya devam ettiğimiz müddetçe iç ya da dış düşmanların hiçbirinin bozgununa uğramayız.

Vatan sevgisi adı altında bu vatan topraklarına göç etmiş ya da geçici olarak gelmiş kişilere de ayrımcı davranışları da kabul edemeyiz. Bu tarz davranışlarda insanlık onuruna aykırı ne ahlak ile ne de başka hiçbir kavram ile açıklanamayacak durumlardır.

Milli Sınırlar İçinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar