Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Modem Üzerinden Ağ Kurma Yolları

0

Bugün Size İnternet Bağlantınız Olmadan Da Lan Üzerinden Oyun Oynayabilir Veya Ev Ağı Kurarak Dosya Paylaşımını Nasıl Yapacağınızıdan Bahsetmek İstiyoroz. Bu Konuyu İki Farklı Yöntem İle Çözümünü Anlatmaya Çalışacağız
İlk Yöntemde Bilgisayarlarımızı Modem Yardımı İle Tek Bir Bağlantı Üstünde Birleştirmek. İkinci Yöntemde İse Elimizdeki Laptop (Dizüstü) Bilgisayarımızın Kablosuz Bağdaştırıcımızı Modem Olarak Kullanarak Kablosuz Erişim Noktası Oluşturmayı Anlatacağız.
Modem Üzerinden Ağ Kurmak
İlk Yöntemimizde İhtiyacımız Olan Cihazlar Birden Fazla Ethernet Portuna Sahip Modem (Şekil-1) Veya Tek Portlu Modem Ve Switch (Şekil-2) Kullanarak Oluşturduğumuz Modem Kombinasyonunu Kullanacağız.

İlk Şeklimizde Bağlantı Yapacağımız Bilgisayarları Ethernet Kablosu Yardımı İle Modemimize Bağlıyoruz. Diğer Şeklimizde İse Switchin İlk Portunu Modeme Diğer Portlarını Bağlantı Yapılacak Bilgisayarlara Bağlıyoruz. Modemimizi Açtığımız Zaman Bağlantımız Aktive Olacaktır. İnternet Bağlantımız Olmadığı İçin Bilgisayalarımızda İnternet Erişimi Sınırlı Yazacaktır. Bu Hiçbir Şekilde Problem Teşkil Etmemektedir.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap