Murat Birsel Kimdir?

0
167

Murat Birsel kimdir,Murat Birsel nereli,Murat Birsel eşi kim ,Murat Birsel Biyografisi, Murat Birsel oynadığı filmler,Murat Birsel hangi dini benimser, Murat Birsel hakkında kısa bilgiler, Murat Birsel yaşı kaç,Murat Birsel ne zaman doğdu,Murat Birsel boyu kaç, Murat Birsel göz rengi nedir,Murat Birsel, Murat Birsel hakkında merak edilenler, Murat Birsel çocuğu var mı,Murat Birsel hakkında notlar,Murat Birsel hakkında kısa notlar, Murat Birsel hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Murat Birsel hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Murat Birsel, 1960 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi. Babası hukuk profesörü, annesi mesleğin arkeologdur. Yazar ve şair  Salah Birsel büyükbabasıyla kardeştir. Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi mezunu.

Murat Birsel Nereli?

Murat Birsel Kimdir?

Murat Birsel, 1960 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi. Babası hukuk profesörü, annesi mesleğin arkeologdur. Yazar ve şair Salah Birsel büyükbabasıyla kardeştir. Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi mezunu. 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nün mezun oldu.

Murat Birsel, 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde muhabir olarak meslek hayatına başladı. Rapor Gazetesi’nde Dış Haberler Müdürü olarak mesleki hayatına devam etti. 1984- 87 yılları arasında University of North Texas’da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında master yaptı.

1988-1991 yıllarında Dr. Adnan Kahveci’nin danışmalığını ve TRT Genel Müdür Müşavirliği yaptı. 1991’de Sabah Gazetesi’nin Haber Müdürü oldu. İstanbul’da kısa bir süre kaldı ve sonra tekrar Ankara’ya Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak döndü. 1990 ortalarında ATV Haber Merkezi’nin kuruluşunda görev yaptı ve ardından NTV’nin kuruluşunda görev yaptı. NTV’de “Gündemdekiler” programı ile tanındı. NTV’de ‘Murat Birsel’le 5 Çayı’ adlı program yaptı. Murat Birsel, 2000’lere ATV Haber’in anchormanliğini yaparak başladı ve günümüze kadar meslek hayatı boyunca haberciliği öne çıkartarak ATV, NTV, TV8, Cine5’de televizyon programcılığı ve Sabah, Vatan, Star’da köşe yazarlığını hemen her zaman beraber sürdürdü.

Murat Birsel ODTÜ’de bir dönem ders vermiştir. 1996 yılında Tayyibe Gülek ile ilk evliliğini yaptı. Gülse Birsel ile 1999 yılında evlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here