Naşide Gözde Durmuş Kimdir?

Naşide Gözde Durmuş Kimdir?

4 Ağustos 2020 0 Yazar:

Naşide Gözde Durmuş kimdir,Naşide Gözde Durmuş nereli,Naşide Gözde Durmuş eşi kim ,Naşide Gözde Durmuş Biyografisi, Naşide Gözde Durmuş oynadığı filmler,Naşide Gözde Durmuş hangi dini benimser, Naşide Gözde Durmuş hakkında kısa bilgiler, Naşide Gözde Durmuş yaşı kaç,Naşide Gözde Durmuş ne zaman doğdu,Naşide Gözde Durmuş boyu kaç, Naşide Gözde Durmuş göz rengi nedir, Naşide Gözde Durmuş, Naşide Gözde Durmuş hakkında merak edilenler, Naşide Gözde Durmuş çocuğu var mı, Naşide Gözde Durmuş hakkında notlar,Naşide Gözde Durmuş hakkında kısa notlar, Naşide Gözde Durmuş hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

Naşide Gözde Durmuş (d. 1985, İzmir), bilim insanı ve genetikçi. Dr. Durmuş’un araştırmaları, nano ve mikro teknolojilerin kanser ve antibiyotik direnci gibi dünyayı tehdit eden sağlık problemleri üzerine uygulamaları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Naşide Gözde Durmuş Nereli?

Naşide Gözde Durmuş Kimdir?

Naşide Gözde Durmuş, 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Moleküler Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimine başlamıştır. Fulbright bursunu kazanarak yüksek öğrenim için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir.

2014 yılında Stantord Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak göreve başlamıştır. 2015 yılında MIT Technology Review dergisinin her sene seçtiği “35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi”nde (Innovators Under 35, TR35), tıp ve biyolojide çığır açan 35 liderlerden biri olarak seçilmiştir.

Dr. Durmuş’un araştırmaları, nano ve mikro teknolojilerin kanser ve antibiyotik direnci gibi dünyayı tehdit eden sağlık problemleri üzerine uygulamaları üzerine yoğunlaşmaktadır. Durmuş, ilgi alanına biyomedikali, mühendisliği, tıbbı, informatiği ve matematiği de katarak hastalıkların tedavisinde herkesin kolayca alabileceği ucuz aletler geliştirmek üzerinde çalışmaktadır.

İnsan Genom Projesi’nin yürütücülerinden biri olan Prof. Ronald W. Davis ile beraber araştırmalarını Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezi’nde sürdürmektedir. Hücrelerin manyetik özelliklerinden faydalanarak hastalıklı hücreleri tespit edebilen bir cihaz üzerinde çalışmaktadır.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •